29 lutego
czwartek
Lecha, Lutoslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kim są przyszli księża?

Ocena: 0
455

Kard. Kazimierz Nycz udzieli w sobotę 27 maja święceń prezbiteratu diakonom Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego oraz Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater” w Warszawie.

fot. Wojciech Łączyński/opr.www.archwwa.pl/plu

Msza święta z udzieleniem święceń prezbiteratu odbędzie się w sobotę 27 maja o godz. 10:00 w archikatedrze warszawskiej.

Święcenia kapłańskie przyjmą diakoni z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie:

Michał Franciszek Borowski, 24 lata, z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie. Do seminarium wstąpił po maturze w 2017 roku. Święcenia diakonatu przyjął 14 maja 2022 roku z rąk kard. Kazimierza Nycza.

Piotr Lipiec, 27 lat, z parafii św. Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim w diecezji sandomierskiej. Po maturze rozpoczął studia dziennikarskie na Akademii Ignatianum w Krakowie, które przerwał z powodu chęci podjęcia pracy żołnierza zawodowego. W 2017 roku ukończył kurs przygotowawczy w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, a następnie wstąpił do seminarium. Jest związany z duszpasterstwem wojskowym w ramach Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Święcenia diakonatu przyjął 14 maja 2022 roku z rąk kard. Kazimierza Nycza.

Dariusz Lis, 25 lat, z parafii św. Pawła Apostoła w Słupsku. Święcenia diakonatu przyjął 14 maja 2022 roku z rąk kard. Kazimierza Nycza.

Łukasz Majer, 31 lat, pochodzi z Łowicza. Po maturze w 2010 roku wstąpił do seminarium duchownego w Łowiczu, które opuścił w 2016 roku. Przez rok pracował jako katecheta w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii oraz był wolontariuszem w ośrodku dla dzieci niewidomych w Laskach. Od 2018 roku formował się w seminarium w Warszawie. W czasie formacji odbył praktyki w parafii św. Jana Kantego na Żoliborzu. Święcenia diakonatu przyjął 14 maja 2022 roku z rąk kard. Kazimierza Nycza.

Kamil Mianowski, 25 lat, z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Pruszkowie. Był ministrantem, ceremoniarzem i lektorem w rodzinnej parafii. Do seminarium wstąpił po maturze. Święcenia diakonatu przyjął 14 maja 2022 roku z rąk kard. Kazimierza Nycza.

Rafał Mińkowski, 29 lat, z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim. Ukończył studia na wydziale mechatroniki na Politechnice Warszawskiej, zdobywając tytuł inżyniera. W czasie studiów formował się we wspólnocie akademickiej w rodzinnej parafii. Do seminarium wstąpił w 2017 roku, a 14 maja 2022 roku przyjął święcenia diakonatu z rąk kard. Kazimierza Nycza.

Mateusz Nerlo, z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Przybyszewie. Przed rozpoczęciem formacji seminaryjnej przez dwa lata studiował budownictwo w Warszawie. Święcenia diakonatu przyjął 14 maja 2022 roku z rąk kard. Kazimierza Nycza.

Marek Krzysztof Szczepański, 24 lata, z parafii św. Anny w Błaszkach. Był ministrantem i lektorem w rodzinnej parafii. Ponadto, należał do Eucharystycznego Ruchu Młodych oraz wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Należy do Związku Harcerstwa Polskiego. Do seminarium wstąpił po maturze w 2017 roku. Święcenia diakonatu przyjął 14 maja 2022 roku z rąk kard. Kazimierza Nycza.

Bartosz Rafał Tarnawski, 29 lat, pochodzi z Katowic. Ukończył studia licencjackie z matematyki i informatyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia magisterskie z matematyki. Od 2011 roku jest związany z Ruchem Światło-Życie. Do seminarium duchownego wstąpił w 2017 roku. Święcenia diakonatu przyjął 14 maja 2022 roku z rąk kard. Kazimierza Nycza.

Przemysław Mateusz Winniak, z parafii Matki Bożej z Lourdes w Warszawie. Przed wstąpieniem do seminarium ukończył studia z pedagogiki resocjalizacyjnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Święcenia diakonatu przyjął 14 maja 2022 roku z rąk kard. Kazimierza Nycza.

Tomasz Wojciech Wyszyński, 27 lat, pochodzi z Dębicy w diecezji tarnowskiej. Od najmłodszych lat był związany z Liturgiczną Służbą Ołtarza. Po maturze przez dwa lata formował się w seminarium duchownym w Tarnowie, a następnie przeniósł się do Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Praktyki diakońskie odbywał w parafii św. Anny w Grodzisku Mazowieckim. Święcenia diakonatu przyjął 8 grudnia 2022 roku z rąk bp. Michała Janochy.

Jakub Paweł Zinkow, 25 lat, z parafii Matki Bożej Bolesnej w Milanówku. Ukończył kurs lektorski Archidiecezji Warszawskiej, jest związany z harcerstwem. Święcenia diakonatu przyjął 14 maja 2022 roku z rąk kard. Kazimierza Nycza.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 lutego

Czwartek, II Tydzień Wielkiego Postu
Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże
i wydają owoc dzięki swojej wytrwałości.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 16, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter