25 lutego
niedziela
Wiktora, Cezarego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kiedy Przystanek Jezus?

Ocena: 5
361

Ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna "Przystanek Jezus" w tym roku pod hasłem "Aby byli jedno" odbędzie się w dniach 31 lipca - 5 sierpnia w Czaplinku w woj. zachodniopomorskim. Zapisy kończą się 9 lipca.

fot.www.facebook.com//PrzystanekJezus

Rekolekcje dla ewangelizatorów poprowadzi bp Edward Dajczak, który jest inicjatorem i duchowym ojcem Przystanku Jezus – zapowiedziało Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej Ewangelizacji – Wspólnota św. Tymoteusza w przekazanej  informacji.

W tym roku Przystanek Jezus odbędzie się w dniach od 31 lipca do 5 sierpnia w Czaplinku. Powodem jest zmiana lokalizacji Festiwalu Pol’And’Rock (wcześniej Przystanku Woodstock).

Poinformowano, że tzw. "baza" Przystanku Jezus będzie podzielona na dwie części. Jedną będzie dworek obok Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego "Dom Młodzieży" w Trzcińcu, w gminie Czaplinek, w odległości około 1,5 km od lotniska, na którym odbywać się będzie Festiwal Pol’And’Rock. "Będzie tam pole namiotowe, na którym każdy z ewangelizatorów otrzyma miejsce do rozbicia własnego namiotu" - przekazano w komunikacie.

Zaznaczono, że uczestnicy nie mogą prywatnie załatwiać sobie noclegów w domach, hotelach, domach zakonnych czy plebaniach. "Istnieje natomiast możliwość nocowania we własnym samochodzie lub kamperze na terenie wyznaczonego i ogrodzonego parkingu" - dodano.

Drugim miejscem tzw. "bazy" będzie szkoła przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym księży salezjanów – tuż obok lotniska. Odbędą się tam "rekolekcje przygotowujące do ewangelizacji".

Szczegółowe informacje na temat przebiegu wydarzenia, a także formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.przystanekjezus.pl.

Magdalena Gronek

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 25 lutego

II Niedziela Wielkiego Postu
Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca:
«To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie».

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 9, 2-10
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz "Idziemy" - Rewelacja tajemnicy

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter