29 marca
piątek
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Dziwisz: Bóg przemawia do nas w wieloraki sposób

Ocena: 0
431

Każdy z nas ma swoją własną, niepowtarzalną historię wiary i spotkania z Chrystusem – mówił w niedzielę kard. Stanisław Dziwisz, który w Sanktuarium Matki Bożej Gaździny Podhala w Ludźmierzu odprawił Mszę św. z udziałem Rycerzy Kolumba z całej Polski. Hierarcha podkreślał, że do każdego człowieka Bóg przemawia na wielorakie sposoby, ale potrzeba wrażliwości, by usłyszeć Jego głos.

fot. wikipedia by Bartosz Staszewski, Staszewski.se - Praca własna, CC BY-SA 2.5

Kard. Dziwisz podkreślał w homilii, że Bóg mówi do człowieka na modlitwie osobistej lub we wspólnocie Kościoła, ale także – przez spotkania z innymi ludźmi lub pośród wydarzeń, w których uczestniczymy. – Bóg przemawia do nas w wieloraki sposób. Czy nasze serce jest wystarczająco wrażliwe, by pośród zgiełku i wielu głosów docierających do nas we współczesnym świecie, usłyszeć ten najważniejszy głos – głos samego Boga?” – pytał zgromadzonych w ludźmierskiej świątyni wiernych.

Hierarcha mówił również o tym, że każdy człowiek ma swoją własną, niepowtarzalną historię wiary, która najczęściej zaczynała się w rodzinach i umacniała we wspólnotach parafialnych.

Zwracając się do przybyłych z całej Polski Rycerzy Kolumba, kaznodzieja podkreślał, że szczególnym charyzmatem członków tego stowarzyszenia jest służba Kościołowi i Papieżowi. Przypomniał, że św. Jan Paweł II darzył wielkim zaufaniem Najwyższego Rycerza i wszystkich Rycerzy Kolumba. – Był im wdzięczny za wierność Ewangelii w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Był im wdzięczny za wszystkie apostolskie inicjatywy i dzieła, które wspierały i nadal wspierają misję Kościoła katolickiego we współczesnym świecie – opisywał osobisty sekretarz Jana Pawła II.

Kardynał podziękował Rycerzom za ich wkład w organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a także za podejmowanie orędzia Bożego Miłosierdzia, głoszonego przez św. Jana Pawła II i szerzenie tego orędzia we współczesnym świecie.

– W dzisiejszym czasach potrzebujemy waszej wiary i wierności. Potrzebujemy waszej konsekwentnej postawy, waszej obrony moralnych wartości, waszego świadectwa i zaangażowania, by tu na ziemi budować królestwo dobra i miłości, sprawiedliwości i solidarności – mówił.

Rycerze Kolumba są międzynarodową organizacją katolickich mężczyzn. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach prawie 2 mln członków. W Polsce Rycerze obecni są od ponad 11 lat i liczą 5 tys. mężczyzn działających w 100 radach na terenie 27 diecezji. Zasadami Rycerzy Kolumba są: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Założycielem organizacji był ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Obecnie toczy się proces beatyfikacyjny założyciela.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter