20 października
sobota
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kalisz: trzy tysiące dzieci przysłało listy z prośbami do św. Józefa

Ocena: 0
942

„Żeby tata znalazł pracę, żeby mama się mniej denerwowała, żeby biedni ludzie znaleźli domy" – to niektóre z próśb dzieci zanoszonych za pośrednictwem św. Józefa.

fot. Wikipedia, Domena publiczna

Napisały je w listach do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu; do świątyni przyszło blisko 3 tys. listów z 250 parafii w całej Polsce.

Akcja odbywa się w ramach trwającego Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego. Listy pisały dzieci uczestniczące w roratach dotyczących św. Józefa, organizowanych przez magazyn katolicki Mały Gość Niedzielny.
 
„Żeby tata znalazł pracę, żeby mama się mniej denerwowała, żeby biedni ludzie znaleźli domy i jedzenie, żeby ludzie, którzy są źli się nawrócili, żeby babcia znalazła dobrego lekarza, żeby tata przestał pić alkohol, żebym osiągnął dobre wyniki w piłce nożnej” – odczytał PAP fragmenty listów dzieci kustosz Sanktuarium św. Józefa ks. dr prałat Jacek Plota.

Duchowny podkreślił, że prośby niektórych dzieci są „bardzo ujmujące i wzruszające". – Widać, że wypływają z głębi serca i przeżytych doświadczeń – powiedział.

– Wszystkie listy złożone są na ołtarzu w kaplicy cudownego obrazu Św. Rodziny i są powierzane Bogu przez wstawiennictwo św. Józefa podczas środowych mszy i w pierwsze czwartki stycznia, lutego i marca. Żeby dzieci miały pewność, że ich słowa dotarły na miejsce i zostały przedstawione św. Józefowi, nasz sekretariat wysyła informacje zwrotne do wszystkich parafii. Na każdy list odpisujemy zapraszając do wzięcia udziału w ogólnopolskiej pielgrzymce dzieci do św. Józefa, która odbędzie się w sobotę 20 stycznia – powiedział ks. Plota i dodał, że jest to pierwsze takie ogólnopolskie wydarzenie.

Sanktuarium spodziewa się kilkuset najmłodszych. Wydarzenie rozpocznie się o 11:00.

Z okazji Nadzwyczajnego Roku św. Józefa w Kaliszu wydana została również książeczka ilustrowana dla dzieci, powiadająca historię cudownego obrazu.

Papież Franciszek ustanowił Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Jego inauguracja odbyła się 2 grudnia 2017 r. i potrwa do 6 stycznia 2019 r., czyli święta Objawienia Pańskiego. W tym czasie wierni przybywający do kaliskiej bazyliki będą mogli uzyskać także odpust zupełny.

Ewa Bąkowska (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane komentarze

 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -