20 stycznia
środa
Fabiana, Sebastiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jedyna chrześcijańska kawiarnia w Warszawie "Agere Contra"

Ocena: 4.7
3279

Pod adresem Chłodna 2/18 w Warszawie mieści się jedyna w swoim rodzaju kawiarnia "Agere Contra", której celem jest budowa społeczności ludzi wiary w miejscu przepełnionym ciepłem, rodzinną atmosferą, aromatyczną kawą i przepysznymi smakołykami. Można w niej spotykać ludzi o tych samych wartościach i dzielić się tym, co w życiu najważniejsze.

fot. fb/Agere Contra

Agere Contra - zawołanie Ignacego Loyoli - znaczy po łacinie "działać naprzeciw". Założyciel kawiarni, Tomasz Sztreker, pragnie by to miejsce było całkowicie inne od wszystkich, by ludzie przestali pędzić za tłumem, ale zaczęli "iść pod prąd".

Co wyróżnia tę kawiarnię od innych?

Aromatyczna kawa to 100% Arabika z Brazylii wyróżnia się orzechowo-czekoladoym smakiem o obniżonej kwasowości. W Agere Contra wszystkie produkty są wypiekane na miejscu, by smak kojarzył się z domem i rodzinną atmosferą. Można tam spróbować Bezę Pavlova, wyjątkowych cisteczek Brownie z masłem orzechowym i mascarpone, Chruśniaka, a także wypieków wegańskich i bezglutenowych i ciast dietetycznych.

Goście kawiarni mogą nie tylko zakosztować specjałów kulinarnych, ale także zadbać o swoją formację, rozwój duchowy czy poszerzyć wiedzę o świecie. W lokalu znaleźć można również wiele ciekawych i inspirujących książek o tematyce religijnej czy rozwojowej. Przy ladzie czekają na gości cytaty z Pisma świętego i sentencje świętych.

Gospodarze oferują bogaty program rozwojowo-kulturalny dla singli, małżonków, kobiet, mężczyzn, rodziców, przedsiębiorców czy seniorów. Zapewniają, że jest to miejsce wypełnione kulturą, edukacją, rozrywką na bardzo wysokim poziomie. W ofercie m.in.:

Starcie idei - debaty na wysokim poziomie merytorycznym; spotkania dla ludzi o otwartych horyzontach, wykształconych, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą naukową.
Tajemnice wiary - spotkania oparte na odkrywaniu Pisma świętego, żywotów świętych
Poszukując prawdy - cykl wykładów, które mają uświadomić co kryje się za danym projektem czy zjawiskiem społecznym
Chrześcijański klub biznesu - śniadania biznesowe, podczas których przedsiębiorcy mogą wymianiać się doświadczeniem, budować wspólne interesy, szukać nowych klientów czy tworzyć firmy oparte na zasadach wypływających z nauki Kościoła
Śniadanie pracowników z wartościami - spotkania tuż po Mszy świętej, śniadanie połączone z medytacją z Pismem Świętym
Podróżniczy wtorek - spotkania z podróżnikami, którzy opowiedzą o życiu, przyrodzie i architekturze niesamowitych miejsc,a raz w miesiącu z misjonarzami i wolontariuszami Misji Salezjańskich
Spotkania dla kobiet - warsztaty w ramach projektu "Oblicza kobiety" poruszające tematykę kobiet biznesu, duchowości kobiety i dróg do szczęścia
Chrześcijańskie randki - speed dating i warsztaty dla singli, dzięki którym już ponad 100 par znalazło swoją drugą połówkę

W każde pierwsze niedziele miesiąca odbywać się będą kameralne koncerty pod hasłem Mała Scena Chrześcijańskiego Grania.

W kawiarni będą odbywać się także przedstawienia teatralne, pokazy filmowe oraz wspólne czytanie książek. Jest możliwość zorganizowania imprezy zamkniętej typu chrzciny, komunie, wieczory panieńskie, kawalerskie czy imprezy firmowe.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

redaktor portalu idziemy.pl

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 stycznia

Środa, II Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Fabiana, papieża i męczennika albo wspomnienie św. Sebastiana, męczennika
Jezus głosił Ewangelię o królestwie
i leczył wszelkie choroby wśród ludu.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Hbr 7,1-3.15-17; Ps 110,1b-4 ; Mk 3,1-6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter