3 grudnia
sobota
Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jasna Góra: rozpoczęła się Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin

Ocena: 4.7
320

- Rodzina jest pierwszym środowiskiem życia, a zarazem pierwszą i najważniejszą szkołą życia i miłości, jest fundamentem, na którym człowiek buduje własną tożsamość i osobowość - przypomniał na Jasnej Górze bp Wisław Śmigiel, przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny na rozpoczęcie dwudniowej 38. Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin. Spotkanie odbywa się pod hasłem „Rodzina wspólnotą pokoju”.

Fot. pixabay.com/CCO

Podczas Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej bp Śmigiel podkreślał, że styl życia rodziny, wyznawane wartości, metody wychowania, kultywowane tradycje, budowanie więzi, okazywanie miłości, to bogactwo, które zabieramy z domu i niesiemy w świat. Kaznodzieja zauważył, że „dobra rodzina to miejsce wspólnoty i wzajemnego szacunku”.

W rodzinie jesteśmy powierzeni w ręce innych, a ich ręce są dla nas nie tyle zagrożeniem co wyzwoleniem

- mówił.

38. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin w tym roku jest przypomnieniem, że rodzina jest wspólnotą pokoju.

Zasadnicze przesłanie, jakie płynie z tego hasła, to, to że jeśli nam brakuje pokoju w świecie, a brakuje, to musimy zainspirować rodziny, by o ten pokój się troszczyły, bo to tam on się rodzi

- przypomniał ks. Robert Wielądek, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin.

Bp Śmigiel zwrócił uwagę, że pielgrzymka jest niezwykle ważna, bo stanowi podsumowanie i ukoronowanie całorocznej troski Kościoła o małżeństwa i rodziny w diecezjach poprzez pracę duszpasterstw rodzin. Jak zaznaczył, na Jasną Górę przybywają przedstawiciele poszczególnych diecezji, aby wspólnie modlić się, ale też, by dzielić się doświadczeniami.

Na sobotnie spotkanie przyjechali duszpasterze, doradcy życia rodzinnego i rozmawiają o tym, co w posłudze Kościoła w obszarze rodzinnym jest najważniejsze. Jutro 60 nowych doradców życia rodzinnego złoży ślubowanie.

Główne uroczystości w ramach Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin odbędą się jutro. Od godz. 9.00 w Sali o. Kordeckiego rozpocznie się spotkanie „Dialog drogą miłości” w narzeczeństwie, małżeństwie oraz związkach nieuregulowanych w Kościele. Mowa będzie m.in. o tym, na czym polega autentyczny dialog, do czego prowadzi i jak się go nauczyć. Wśród prelegentów małżonkowie Irena i Jerzy Grzybowscy, Beata i Andrzej Marciniakowie oraz Małgorzata i Paweł Świdzińscy.

Mszę św. poprzedzi jutro o godz.10.30 różaniec w intencji małżeństw i rodzin.

Eucharystii na Szczycie o godz.11.00 przewodniczyć ma bp warszawsko-praski Romuald Kamiński. Podczas Mszy nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 grudnia

Sobota, I tydzień Adwentu - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie.
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 9,35-10,1.5a-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter