20 lutego
środa
Leona, Ludomira, Zenobiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jan Paweł II na Pikniku Naukowym

Ocena: 0
2392

Jan Paweł II budzi przede wszystkim skojarzenia religijne, a przecież był także wybitnym naukowcem, intelektualistą oraz wrażliwym artystą. To mniej oczywiste oblicze papieża – człowieka dialogu, nauki i kultury – Centrum Myśli Jana Pawła II przybliży uczestnikom 22. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik na PGE Narodowym. Wydarzenie odbędzie się już 9 czerwca.

fot. M. Ziółkowski/Idziemy

Program edukacyjny przygotowany z myślą o Pikniku Naukowym odwołuje się do tegorocznego tematu przewodniego imprezy. Hasło „ruch” w kontekście osoby Jana Pawła II zostało zinterpretowane jako wpływ jego nauczania na losy konkretnych ludzi, ale i całych narodów. W tym sensie, zaznaczają organizatorzy, przesłanie Jana Pawła II przemierzało świat zmieniając jego oblicze, a papieska myśl wciąż może wpływać na naszą rzeczywistość.

Budzenie skojarzeń i nauka przez zabawę to sposób, by dotrzeć z wymagającym nauczaniem społecznym Jana Pawła II do najmłodszych. Dlatego na stanowisku Centrum Myśli Jana Pawła II czeka na nich wiele atrakcji. Będą mogli spróbować swoich sił jako budowniczowie mostu, zamienią się w żeglarzy – odkrywców, którzy na wielkiej mapie świata poszukają skarbów przekazanych przez Jana Pawła II, a także wezmą udział w warsztatach rękodzieła. Na starszych czekają trudniejsze zadania – odgadywanie języka, w jakim przemawia papież, a także odczytywanie treści jego rękopisów.

Stanowisko Centrum Myśli Jana Pawła II na Pikniku Naukowym można odwiedzać w godzinach 11:00-20:00 (numer stoiska C14). Najbliższe wejście znajduje się od strony Ronda Waszyngtona. Wstęp na Piknik Naukowy jest bezpłatny.

- Z myślą o odwiedzających Piknik Naukowy przygotowaliśmy specjalny program edukacyjny oraz wiele atrakcji dla całej rodziny. Każdy, kto odwiedzi nasze stanowisko, będzie mógł zamienić się w papieskiego detektywa i spróbować odczytać rękopisy Karola Wojtyły. W naszym kąciku warsztatowym najmłodsi stworzą oryginalną biżuterię etniczną z krajów, które odwiedzał papież. Wspólnie będziemy podróżować po świecie z Janem Pawłem II, odkrywając największe skarby jego nauczania, zaprosimy Was także na wyjątkowy plac budowy, który będzie jednocześnie szkołą współdziałania i dialogu. Przy naszym stanowisku nie zabraknie też uwielbianej przez Was papieskiej fotobudki! Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to także okazja, by zainaugurować nasz program dla dzieci „Halo urwisy!” - mówią organizatorzy.

Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury, miejsce spotkań i dialogu, ośrodek, w którym w sposób bogaty, twórczy i różnorodny przybliżane jest nauczanie papieża Polaka. Centrum działa w obszarze kultury, nauki, edukacji i budowania zaangażowanego i odpowiedzialnego społeczeństwa. Jest operatorem Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -