26 czerwca
niedziela
Jana, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek pozdrowił kobiety pielgrzymujące do Piekar Śląskich

Ocena: 4.8
861

W tegorocznej pielgrzymce kobiet uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy osób. Specjalne słowa pozdrowienia i zapewnienia o duchowej łączności skierował do nich papież. Franciszek życzył wszystkim babciom, mamom i córkom, aby spotkanie z kochającą Matką Boga i ludzi było dla każdej z nich impulsem do ożywienia wiary, nadziei i miłości oraz przyniosło obfite owce łaski w ich sercach, rodzinach, parafiach i wspólnotach.

Fot. VATICAN MEDIA, vaticannews.va/pl

Jak co roku, w niedzielę po Uroczystości Wniebowzięcia NMP, kobiety licznie pielgrzymowały do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.

Jak byłam dzieckiem, z mamą pielgrzymowałam pieszo do Matki Bożej Piekarskiej, a teraz jako siostra zakonna pragnę pielgrzymować jak tylko mogę, co roku. Pielgrzymuję od urodzenia, ponieważ pochodzę z Piekar Śląskich, jest to moja parafia rodzinna. Jest to wydarzenie bardzo ważne dla nas, pokazujące wiarę kobiet, ich siłę i wkład w wychowanie kolejnych pokoleń.

– mówiły pątniczki.

Swoje słowo wygłosił abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Prosił w nim kobiety o szczególną troskę o starsze pokolenia.

„Papież powiedział: «odradzenie ludzkości zaczęło się od kobiety. Z Maryi Dziewicy narodziło się zbawianie. Dlatego nie ma zbawienia bez kobiety». Drogie kobiety, drogie siostry, dziękuje Wam zawłaszcza za podtrzymywanie więzi międzypokoleniowych. Szanujmy starsze pokolenia.

– apelował abp Skworc.

Tegorocznym kaznodzieją był ordynariusz toruński bp Wiesław Śmigiel. W homilii szczególnie podkreślał niebezpieczeństwo tymczasowości współczesnej kultury.

Wszystkie wynalazki, idee, mody, stały się jedynie chwilowe, gdyż pojawiają się na świecie i niemal natychmiast są zastępowane nowymi. Przemijalność rzeczy i zjawisk stała się domeną dzisiejszych czasów. I ta kultura wpływa na wszystkie dziedziny życia. Niestety również na życie religijne. Dlatego w tym zmiennym świecie potrzeba trwałych fundamentów, którymi są Eucharystia i zdrowy kult maryjny.

– mówił bp Śmigiel.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 czerwca

Niedziela, XIII Tydzień zwykły
Mów, Panie, bo sługa Twój słucha.
Ty masz słowa życia wiecznego.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 9,51-62
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Zdrowa odpowiedzialność (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter