25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek niespodziewanie zadzwonił do kapłana-emeryta w Toledo

Ocena: 2.5
1341

Hiszpański tygodnik „Alfa y Omega” ujawnił, że Franciszek zadzwonił kilka dni temu do 82-letniego księdza Marcosa Conde, mieszkającego w domu opieki im. Kardynała Marcelo w Toledo. Rozmowa trwała kilka minut, a papież trzykrotnie poprosił rozmówcę, aby bardzo modlił się za niego.

Fot. pixabay.com / CC0

Cała sprawa zaczęła się ponad dwa miesiące temu, gdy bratanica kapłana, hiszpańska dziennikarka, watykanistka Ángeles Conde zastanawiała się, jak mogłaby się odwdzięczyć swemu stryjowi za jego wieloletnią, wielkoduszną i często ukrytą posługę Kościołowi. Za sprzyjającą okazję uznała wspólny lot z Ojcem Świętym do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na początku lutego br. Napisała więc list do niego, przedstawiając w nim życie swego stryja, jego oddanie ludowi Bożemu, dodając jeszcze, że modli się on codziennie za Kościół i papieża oraz pomaga w pracy duszpasterskiej, na ile może.

Po powrocie do Watykanu Franciszek zadzwonił do ks. Conde. Podczas kilkuminutowej rozmowy Franciszek upewnił się, że ks. Marcelo jest stryjem znanej mu z Watykanu dziennikarki, usłyszał od niego zapewnienie, że odmawia on codziennie różaniec za głowę Kościoła, modląc się do Maryi – Królowej Życia. Papież trzykrotnie poprosił go, aby „modlił się wiele za niego” i żegnając się pozdrowił wszystkich kapłanów, przebywających w tym ośrodku.

Jak pisze tygodnik „Alfa y Omega” ks. Marcos nadal zastanawia się, jak to się stało, że spośród ok. 421 tys. kapłanów na świecie Franciszek wybrał i zadzwonił właśnie do niego. „Don Marcos jest jednym z niezliczonych księży, którzy wspierają naszą wiarę ukryci przed światem” – czytamy w komentarzu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

"Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie."

Dziś w Kościele: wtorek, XII tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie dowolne bł. Doroty z Mątowów
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 13,2.5-18  Ps 15,1-5   Mt 7,6.12-14
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)