19 kwietnia
piątek
Adolfa, Tymona, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek niespodziewanie zadzwonił do kapłana-emeryta w Toledo

Ocena: 2.5
1182

Hiszpański tygodnik „Alfa y Omega” ujawnił, że Franciszek zadzwonił kilka dni temu do 82-letniego księdza Marcosa Conde, mieszkającego w domu opieki im. Kardynała Marcelo w Toledo. Rozmowa trwała kilka minut, a papież trzykrotnie poprosił rozmówcę, aby bardzo modlił się za niego.

Fot. pixabay.com / CC0

Cała sprawa zaczęła się ponad dwa miesiące temu, gdy bratanica kapłana, hiszpańska dziennikarka, watykanistka Ángeles Conde zastanawiała się, jak mogłaby się odwdzięczyć swemu stryjowi za jego wieloletnią, wielkoduszną i często ukrytą posługę Kościołowi. Za sprzyjającą okazję uznała wspólny lot z Ojcem Świętym do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na początku lutego br. Napisała więc list do niego, przedstawiając w nim życie swego stryja, jego oddanie ludowi Bożemu, dodając jeszcze, że modli się on codziennie za Kościół i papieża oraz pomaga w pracy duszpasterskiej, na ile może.

Po powrocie do Watykanu Franciszek zadzwonił do ks. Conde. Podczas kilkuminutowej rozmowy Franciszek upewnił się, że ks. Marcelo jest stryjem znanej mu z Watykanu dziennikarki, usłyszał od niego zapewnienie, że odmawia on codziennie różaniec za głowę Kościoła, modląc się do Maryi – Królowej Życia. Papież trzykrotnie poprosił go, aby „modlił się wiele za niego” i żegnając się pozdrowił wszystkich kapłanów, przebywających w tym ośrodku.

Jak pisze tygodnik „Alfa y Omega” ks. Marcos nadal zastanawia się, jak to się stało, że spośród ok. 421 tys. kapłanów na świecie Franciszek wybrał i zadzwonił właśnie do niego. „Don Marcos jest jednym z niezliczonych księży, którzy wspierają naszą wiarę ukryci przed światem” – czytamy w komentarzu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -