1 marca
piątek
Antoniny, Radoslawa, Dawida
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

RedWeek - dzień solidarności z prześladowanymi

Ocena: 0
204

Wieża jasnogórska zostanie dziś podświetlona na czerwono, w kolorze krwi męczenników. 

Fot. arch. idziemy.pl

To wspólnie z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które nieustannie uwrażliwia nas na sytuację prześladowanych chrześcijan, już kolejny raz Jasna Góra włącza się w kampanię RedWeek. Chcemy przypomnieć nam wierzącym tutaj w Polsce, ale i na świecie, że wiele naszych sióstr i wielu naszych braci za przyznanie się do Chrystusa jest prześladowanych, ponosi różnego rodzaju kary, a czasami nawet oddaje swoje życie. Pragniemy się z nimi jednoczyć. Modlimy się za tych, którzy każdego dnia muszą się zmagać o swoją wiarę, niejednokrotnie narażając życie i zdrowie, aby w niej wytrwali. Chcemy też prosić dla oprawców, prześladowców o łaskę opamiętania

- powiedział kustosz Jasnej Góry o. Waldemar Pastusiak.

Obecnie ma miejsce największe prześladowanie chrześcijan w historii. Według szacunków w 50 krajach, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani, około 360 mln osób spotyka się z bardzo wysokim lub ekstremalnym poziomem prześladowań i dyskryminacji za wyznawanie Jezusa Chrystusa. Co siódmy chrześcijanin na świecie jest prześladowany, a w Afryce co piąty. Wyznawcy Chrystusa są  zabijani, torturowani fizycznie, dochodzi do aktów dyskryminacji w postaci np. zakazu spotkań, utraty miejsca pracy, zakazu budowania kościołów chrześcijańskich lub ograniczenia szansy na zdobycie wykształcenia.

Akcja RedWeek została zainaugurowana w Wielkiej Brytanii. Biuro londyńskie Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie w 2015 roku podświetliło kilka budynków, w tym krajowy parlament. Z czasem kampania nabrała wydźwięku międzynarodowego. Na czerwono podświetlane są m.in. figura Chrystusa w Rio de Janeiro, Koloseum w Rzymie i Bazylika Sacre Coeur w Paryżu. W Polsce do akcji zaproszone zostały Wrocław (podświetlony został dworzec PKP) oraz Jasna Góra, gdzie wieczorem rozbłyśnie na czerwono wieża, jeden z najbardziej rozpoznawalnych znaków architektonicznych w Polsce. Wieża ma 106,3 m wysokości.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 lutego

Czwartek, II Tydzień Wielkiego Postu
Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże
i wydają owoc dzięki swojej wytrwałości.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 16, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter