22 lutego
czwartek
Marty, Malgorzaty, Piotra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

DW-P: podsumowanie roku przez bp Romualda Kamińskiego

Ocena: 4.3
694

Synod Młodych, Synod Biskupów i działania Caritas. Kończący się 2021 rok podsumował ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński.

fot. arch.www.idziemy.pl

W tym roku zakończył się diecezjalny Synod Młodych. Miał rozeznać środowisko życia ludzi młodych. Jak mówił bp Kamiński, teraz trzeba pomóc młodzieży odnaleźć w tym drogę do siebie, Boga i  innych ludzi.

To jest w zasadzie początek wielkiej roboty, żeby móc jak najefektywniej spotkać się na drodze młodych, żeby ich odnaleźć, pomóc im zrozumieć dzisiejszą sytuację w świecie i to, co Kościół, jako wspólnota wiary, proponuje im. To ogromna praca, bo trzeba wejść w ich środowisko, filozofię życia, rozumienie rzeczywistości, język, by przekazać treści Ewangelii

– powiedział ordynariusz diecezji.

Wspólnota warszawsko-praska włączyła się też w prace synodalne na etapie diecezjalnym w ramach Synodu biskupów o Synodalności. Papież Franciszek zainaugurował go 9 i 10 października w Rzymie. – Chcemy, żeby, kto tylko może i chce, wypowiedział się, jak rozumie Kościół – czy też niech powie, że nic nie rozumie – jak rozumie swoje życie. W tym wszystkim musimy być blisko jedni drugich i pomagać sobie w odnajdywaniu drogi do Boga i drugich – tłumaczył bp Kamiński. Duchowny powiedział o ostatnich działaniach Caritas warszawsko-praskiej.

Powstał nowy po przebudowie Dom Samotnej Matki w Zielonce. Przy ul. Kawęczyńskiej dyrekcja Caritas diecezjalnej zadbała o to, by przygotować zespół magazynowy potrzebny do dystrybucji dużych partii żywności. Rozpoczęła się i idzie bardzo dynamicznie budowa domu środowiskowego w Mińsku Mazowieckim. Otwierałem sale rehabilitacji dziennej dla niepełnosprawnych w Nowym Dworze Mazowieckim

– dodał.

Bp Romuald Kamiński zaznaczył, że życie diecezji to suma wszystkiego, co czyni się w poszczególnych wspólnotach parafialnych. By posługa duszpasterska była efektywna, trzeba mieć czas, dobry kontakt z nimi i tam koncentrować siły. Wyraził też wdzięczność osobom zaangażowanym w życie parafii.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 lutego

Czwartek, I Tydzień Wielkiego Postu
Święto katedry św. Piotra Apostoła
Ty jesteś Piotr, czyli Opoka,
i na tej opoce zbuduję mój Kościół,
a bramy piekielne go nie przemogą.


+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 16, 13-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Modlitwa o pełne zaufanie Jezusowi
Modlitwa o dobre przeżycie Wielkiego Postu
+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter