21 maja
wtorek
Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Duchowość dla Warszawy: Zdrowa i chora pobożność

Ocena: 2.25
962

Pobożność można rozumieć jako stosunek człowieka do Boga w ogóle, a także jako akty, w których się ten stosunek wyraża. Powinna zatem opierać się na tym, kim jest Bóg i kim jest człowiek.

Fot. mat. pras.

Życie duchowe chrześcijanina powinno opierać się na solidnych fundamentach. Zdrowa pobożność nie jest jednak czymś oczywistym i powszechnym. Łatwo tu o różne odchylenia, które bywają często niezauważone czy bagatelizowane. 

Jakie są oznaki zdrowej pobożności, a co za tym idzie – duchowości, a co powinno budzić nasz niepokój? Jakie zagrożenia czy iluzje niszczą naszą duchowość? Jak ją właściwie kształtować?

Te i podobne kwestie zostaną podjęte podczas wykładu „Zdrowa i chora pobożność. Czyli o kształtowaniu naszej duchowości”, który wygłosi o. dr Wit Chlondowski OFM. Wykład odbędzie się 14 marca (czwartek) o godzinie 19.00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi (ul. Krakowskie Przedmieście 66). 

Na kontynuację cyklu „Duchowość dla Warszawy” zapraszają organizatorzy Akademia Katolicka w Warszawie we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi. Wstęp wolny.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 maja

Wtorek, VII Tydzień wielkanocny
Nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego,
jak tylko z krzyża Pana naszego

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 9, 30-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna do św. Rity 13-21 maja
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter