22 stycznia
piątek
Anastazego, Wincentego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Duchowe rady

Ocena: 0
664

Jan od Krzyża, wyjątkowy święty z przełomu XV i XVI w., zasłynął jako duchowy przewodnik wielu świętych: Jana Bożego, Antoniego Marii Clareta, Jana Bosko, Franciszka Borgiasza, Teresy od Jezusa i innych.

Karmelitańska oficyna Flos Carmeli wydała zbiór jego „Pism dla kapłanów”. Znajdziemy tu „Traktat o reformie”, uzasadniający ustalenia Soboru Trydenckiego, który m.in. wprowadził seminaria duchowne. Zapoznamy się też z „Systematycznym wykładem o kapłaństwie”, wskazującym, czym jest kapłaństwo Chrystusowe. Kolejna część zawiera konferencje i homilie, które wielu, nie tylko duchownych, doprowadziły do przemiany życia. Dopełnieniem są 42 listy ze wskazówkami dotyczącymi codziennego życia kapłańskiego.

„Święty Jan od Krzyża miał duży wpływ na charyzmaty zakonne i życie księży diecezjalnych. Jego pisma zawarte w tej książce, spisane pod koniec życia, są cennym skarbcem wiedzy duchowej, aktualnej także dzisiaj. Może ona przyczynić się do duchowego wzrostu i dążenia do świętości przez współczesnych księży” – powiedział podczas polskiej promocji tomu bp Demetrio Fernández González z diecezji Kordoba w Hiszpanii, do której należał charyzmatyczny Doktor Kościoła.

Książka przeznaczona jest dla duchownych, ale także dla świeckich, którzy modlą się za kapłanów i ich wspierają.

 

Św. Jan z Ávili, „Pisma do kapłanów”, Flos Carmeli, Poznań 2017, ss. 606

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 stycznia

Piątek, II Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika albo wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, prezbitera
Przywołał do siebie tych, których sam chciał,
a oni przyszli do Niego

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Hbr 8,6-13; Ps 85,8.10-14; Mk 3,13-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter