27 lutego
sobota
Gabriela, Anastazji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dlaczego Duchowa Adopcja jest tak ważna?

Ocena: 0
730

25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Kościół w Polsce obchodzi Dzień Świętości Życia. W tym dniu zachęcamy do podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO.

Fot. cathopic.com

Ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek podkreśla, że modlitwa Duchowej Adopcji to pierwsza i najważniejsza z modlitw w intencji nienarodzonych dzieci, „ jest dla nas ratunkiem. Zły nienawidzi życia człowieka i będzie robił wszystko, aby unicestwić to życie" - wyjaśnia kapłan.

Nie tak dawno trafiłem do egzorcysty z osobą, która doświadczyła demonstracji złego ducha i wtedy ksiądz egzorcysta wyjaśnił, dlaczego to stało się akurat w mojej obecności. Mówi: dlatego, bo Ty podejmujesz obrony tych najsłabszych i nienarodzonych, a zły nienawidzi życia człowieka.

Dlaczego nienawidzi życia człowieka? Dlatego że, człowiek jest ukochany przez Pana Boga. Jak jest ukochany przez Pana Boga? Aż po Krzyż, aż po Śmierć. Dlatego zły nienawidzi życia człowieka i będzie robił wszystko, aby unicestwić to życie.

- mówi ks. Kancelarczyk.

DUCHOWA  ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO to modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej (Ojcze nasz i 10 Zdrowaś Maryjo) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców (poniżej tekst). Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienia.
Duchową adopcję można przyjąć podczas uroczystej Mszy św. (transmisji) lub indywidualnie.

MODLITWA:
Najświętsza Panno, Bogurodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci. Wiedziony(a) pragnieniem niesienia pomocy nienarodzonym, postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia ........... biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Amen
Moimi zobowiązaniami adopcyjnymi będą: •jeden dziesiątek Różańca Świętego, •moje dobrowolne postanowienia, •oraz poniższa codzienna modlitwa

MODLITWA CODZIENNA:
Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, Człowieka Zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem(am), a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 lutego

Sobota, I Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni
Oto teraz czas upragniony,
oto teraz dzień zbawienia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 5, 43-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): 27 lutego – par. św. Stanisława Kostki (ul. Hozjusza 2, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter