4 lipca
sobota
Odona, Malwiny, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Diecezja włocławska włącza się w akcję Różaniec do granic

Ocena: 0
204

Wyjazd grup na granice kraju oraz diecezjalne spotkanie parafialnych Kół Żywego Różańca w Świnicach Warckich – sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny Kowalskiej to formy włączenia się diecezji włocławskiej w inicjatywę „Różaniec do granic” organizowana w Polsce 7 października br.

fot. mat. pras.

Z poszczególnych parafii przedstawiciele diecezji włocławskiej udadzą się, aby stanąć na granicach kraju i otoczyć Polskę siłą modlitwy różańcowej. 

– Ta inicjatywa, choć jednodniowa i symboliczna, pomaga nam lepiej sobie uświadomić Boże nawoływanie, ukierunkować nas wewnętrznie, abyśmy duchem tej inicjatywy, jak i zeszłorocznej Wielkiej Pokuty, żyli nie tylko w najbliższą sobotę, ale na co dzień – mówi Jacek Bargielski, lider Forum Ewangelizacji Diecezji Włocławskiej, który wraz z 50-osobową grupą z Włocławka wybiera się do Gronowa przy Obwodzie Kaliningradzkim. –  Symbolicznie udajemy się do parafii przy granicy z obwodem kaliningradzkim, gdzie znajduje się m.in. największy skład broni jądrowej przy granicach Polski, a wojskowe siły konwencjonalne wielokrotnie przewyższają liczebnie wszystko czym dysponuje nasz kraj. Chcemy szczególnie otoczyć to właśnie miejsce naszą modlitwą – dodaje.

Pytany o motywację włączenia się w tę inicjatywę Jacek Bargielski wymienia szereg zagrożeń płynących z otaczającego nas świata: „nachalność kultury śmierci i źle pojętej wolności, wypieranie chrześcijaństwa przez wojujący islam, działania zbrojne w kolejnych regionach świata, coraz bardziej zaawansowane techniki manipulacyjne kierowane poprzez media przeciw współczesnym społeczeństwom, które bez Bożej pomocy nie mają szans na rozeznanie prawdy, coraz większa agresja w polityce międzynarodowej. To wszystko napawa nas coraz większą obawą o przyszłość nas, naszych rodzin i narodu. Odczytujemy w duszy inicjatywę Różańca do granic, jako wezwanie Boga zanoszone za pośrednictwem Maryi o nawrócenie i pokutę”.

– Uczestniczymy w tym wydarzeniu, ponieważ jesteśmy świadomi, że zagrożenia przekraczają nasze siły niewspółmiernie, ale pamiętamy o Bożej obietnicy. W pamięci mamy też słowa Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda: Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą i wielką miłością bliźniego i Różańcem – wyjaśnia.

Z inicjatywy biskupa włocławskiego Wiesława Meringa 7 października, spotykające się w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich po raz czternasty na diecezjalnym kongresie Koła Żywego Różańca duchowo włączą się w ogólnopolską inicjatywę. W miejscu, z którego wyszła iskra Miłosierdzia, diecezja włocławska włączy się w modlitwę wzdłuż granic Polski. Różaniec, którym będą się modlić diecezjanie w czasie procesji z relikwiami siostry Faustyny, będzie odmawiany w duchowej łączności ze zgromadzonymi na granicach naszego kraju.

O godz. 10 wyruszy procesja z domu rodzinnego Apostołki Miłosierdzia do Sanktuarium, w czasie której rozważając kolejne tajemnice różańca będzie zanoszona modlitwa o Boże miłosierdzie dla polskich rodzin i Ojczyzny. Zwieńczeniem drogi pielgrzymów będzie Msza św. sprawowana o godz. 12:00 pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa, który również wygłosi homilię. Zakończeniem natomiast będzie wspólna modlitwa w Godzinie Miłosierdzia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
albo wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej
Pan sam szczęściem obdarzy, *
a nasza ziemia wyda swój owoc.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Am 9,11-1; Ps 85,9.11-14; Mt 9,14-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter