Papież upoważnił Dykasterię Spraw Kanonizacyjnych do wydania sześciu dekretów. Wszystkie dotyczą osób, które żyły w czasach niemal nam współczesnych, czyli w XX, a nawet w XXI wieku. Dwie z nich to świeckie kobiety: włoska fokolarinka i oraz działaczka Akcji Katolickiej z Majorki.
Albertina Violi Zirondoli żyła w latach 1901-1974. Pochodziła z Carpi w północnych Włoszech. W wieku 23 lat wyszła za mąż. Jej jedyny syn został lekarzem i kapłanem. Była nauczycielką w szkole podstawowej oraz działaczką na rzecz emancypacji kobiet. W latach pięćdziesiątych zetknęła się z Ruchem Focolari. Blisko współpracowała z jego założycielką Chiarą Lubich. Dziś uznano heroiczność jej cnót.
Taką samą decyzję podjęto też w sprawie Any Maríi Alcover Morell. Żyła na Majorce w latach 1912-1954. Od młodości angażowała się w lokalną Akcję Katolicką. Znana jest również ze swej twórczości poetyckiej. Zmarła po ciężkiej chorobie, którą znosiła z chrześcijańską cierpliwością.
Pozostałe dekrety dotyczą włoskiego kapucyna o. Elpidia Giuseppe Bocciego, brazylijskiego sercanina ks. Aloísia Sebastião Boeinga oraz dwóch włoskich zakonnic, założycielek nowych zgromadzeń: s. Elisabetty Martinez oraz s. Marii Margherity Lussany.