23 maja
czwartek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Debata "Jan Paweł II wobec pedofilii w Kościele"

Ocena: 2.25
1868

Katolicka Agencja Informacyjna zaprasza na debatę pt. „Jan Paweł II wobec pedofilii w Kościele”. Wezmą w niej udział o. Adam Żak, Paulina Guzik i Tomasz Krzyżak, a odbędzie się ona w związku z szeroko komentowanym ostatnio tematem postępowania Jana Pawła II wobec przypadków pedofilii w Kościele. Wydarzenie odbędzie się 31 stycznia (wtorek) o godz. 15.00 w Warszawie.

fot. arch.idziemy.pl

Debata odbędzie się w związku z szeroko omawianym ostatnio w polskich mediach tematem postępowania Jana Pawła II wobec przypadków pedofilii w Kościele. W wielu publikacjach oskarżano papieża Wojtyłę o niewłaściwe reakcje na przestępcze zachowania duchownych wobec dzieci i o to, że był głuchy na los ofiar. W polemikach z oskarżycielskimi tezami przytaczano szereg kontrargumentów, ale pojawiły się i takie, wedle których samo wywołanie tematu Jan Paweł II a pedofilia stanowi atak na polskiego papieża i jego świętość.

O co oskarża się Jana Pawła II oraz czy i na ile ta krytyka zyskuje potwierdzenie w faktach; w jaki sposób dyskutować o postawie tego papieża, by dojść do prawdy; jakie wnioski wypływają z dotychczasowej debaty medialnej wobec całego zagadnienia – dla mediów, dla Kościoła powszechnego ale i Kościoła w Polsce – to niektóre z pytań, na jakie spróbują odpowiedzieć uczestnicy spotkania.W wydarzeniu udział wezmą:

  • o. Adam Żak SJ - koordynator ds. ochrony dzieci i młodzieży Konferencji Episkopatu Polski;
  • Paulina Guzik - wydawca zagraniczny agencji OSV News, dziennikarka TVP, wykładowca akademicki UPJPII;
  • Tomasz Krzyżak - publicysta, kierownik działu krajowego „Rzeczpospolitej”;
  • Prowadzenie: Tomasz Królak, Katolicka Agencja Informacyjna.

Debata „Jan Paweł II wobec pedofilii w Kościele” odbędzie się 31 stycznia (wtorek), o godz. 15.00 w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie (Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 6, sala nr 16). Zgłoszenia udziału zawierające imię, nazwisko i nazwę redakcji, prosimy przesyłać na adres centrummedialne@ekai.pl do 31 stycznia (wtorek), do godz. 12.00. Wydarzenie transmitowane będzie na kanale Katolickiej Agencji Informacyjnej na YouTube: https://youtu.be/0PggRjS-0l8.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 maja

Czwartek, VII Tydzień zwykły
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Chrystus, chociaż był Synem,
nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 19, 25-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter