24 października
sobota
Rafala, Marcina, Antoniego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Czas na Dobrą Nowinę

Ocena: 0
880

Łokieć mojego pierworodnego spoczywał na stole, broda na dłoni, a wzrok zdawał się wybiegać daleko poza ścianę, na którą był skierowany. Wreszcie z siedmioletniej piersi się wyrwało: – Ale ten czas szybko ucieka, co mama?!

Czy brzmiała w tym westchnieniu tęsknota za świętami, które dopiero co nadchodziły, a już na następne trzeba czekać niewyobrażalny wprost szmat czasu? Czy stwierdzenie faktu, że niepostrzeżenie nastała ostatnia w starym roku niedziela? Żal, że zamorzony na śmierć kalendarz pójdzie lada moment na makulaturę? A może jeszcze coś zgoła innego? Tak czy owak, zdanie to świadczyło niezbicie, że oto człowiek opuścił bezpowrotnie właściwe wczesnemu dzieciństwu beztroskie bycie poza czasem i po raz pierwszy w życiu poczuł na swych plecach lodowate tchnienie przemijania.

Tego samego dnia udział we Mszy Świętej dostarczył naszemu synowi rzadkich emocji. Wyglądał jak odkrywca, któremu nagle luźne elementy łamigłówki ułożyły się w spójną całość i wszystko zaczęło się zgadzać. – Tę dzisiejszą Ewangelię to już dobrze znam! – trzepał z błyszczącymi oczami po powrocie do domu. – No, że Jezus uciekał z Maryją i Józefem do Egiptu przed Herodem – urwał, a po chwili milczenia powiedział znacznie wolniej i jakby ze zdziwieniem: – Kiedyś wiedziałem o Nim tylko, że umarł, zmartwychwstał i wstąpił do nieba, a teraz znam Go już dużo lepiej...

Nie mogłam powstrzymać uśmiechu. I sobie, i każdemu życzyłabym, aby przytrafiało się nam coś takiego, jak mojemu wciąż jeszcze małemu chłopcu. Żebyśmy równocześnie z doświadczeniem przemijającego czasu odkrywali, że dzięki jego biegowi mamy kiedy poznać Jezusa. Żebyśmy wraz z upływem lat mogli z radością mówić: znów lepiej znam Dobrą Nowinę. W końcu, jeśli o to chodzi, wciąż jeszcze wszystko przed nami.

***
Felietony publikowane w cyklu "Obrazki na Boże Narodzenie" znajdziesz pod hashtagiem "Obrazki na Boże Narodzenie" i na stronie głównej w sekcji "Rodzina i życie".

Obrazki rodzinne na Boże Narodzenie

Dziecięce święta

Święte wieczory

Od Mikołaja

Czas dziecka

O narodzeniu

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 października

Sobota, XXIX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
albo wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, biskupa

Pan mówi: Nie chcę śmierci grzesznika,
lecz pragnę, aby się nawrócił i miał życie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 4,7-16; Ps 122,1b-2.4-5; Łk 13,1-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter