18 marca
niedziela
Cyryla, Edwarda, Boguchwaly
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Cud Brata Alberta

Ocena: 3.3
666

Codziennie rozmawiam z Bratem Albertem – mówi uzdrowiony za jego przyczyną Albert Szułczyński. Ten cud otworzył drogę do kanonizacji opiekuna ubogich z Krakowa

fot. arch. rodzinne

Albert był ósmym synem Barbary i Waleriana Szułczyńskich. Zdrowy, silny chłopak: 10 punktów w skali Apgar. Przyszedł na świat 19 marca 1986 r. Szybko wraz z mamą opuścił warszawski szpital przy Szaserów. Nic nie zapowiadało, że wkrótce będzie musiał tu wrócić.

Żółtaczka zakaźna – brzmiała diagnoza, gdy Albert po miesiącu trafił powtórnie na oddział. Do tego doszły sepsa i mocznica, a także uczulenie na jod – podany dziecku w związku z wybuchem elektrowni w Czarnobylu. Z dnia na dzień sytuacja stawała się coraz bardziej dramatyczna.

To zaprzyjaźniona wizytka – matka Maria Klaudia Niklewicz – która wymyśliła imię Albert jeszcze kiedy pani Barbara była w ciąży – poleciła im modlitwy do błogosławionego z Krakowa. Sama zaś poprosiła o wsparcie modlitewne albertynki.

Sytuacja była tak trudna, że rodzice postanowili ochrzcić dziecko. Sakramentu udzielił 2 maja ks. Jan Wolny, kapelan wojskowy. Matką chrzestną została pielęgniarka, a ojcem chrzestnym tata innego dziecka przebywającego akurat na oddziale. Jako wojskowy początkowo nie chciał się zgodzić. Ale jego czuwająca przy wnuku teściowa ostro „uświadomiła mu”, że w takiej sytuacji się nie odmawia. Albert do dziś ma bardzo dobry kontakt z chrzestnym „z łapanki”. – Pan Bóg tak zadziałał w jego życiu, że teraz jest czcicielem Brata Alberta i fantastycznym świadkiem wiary – mówi.

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 25 (611), 18 czerwca 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 28 czerwca 2017 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka dziennikarstwa, etnologii i teologii. Od 2012 roku związana z tygodnikiem „Idziemy”. Należy do Wspólnoty Sant’Egidio.Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -

SALON DZIENNIKARSKI


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły