23 stycznia
niedziela
Ildefonsa, Rajmunda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bracia z Taizé na rekolekcjach po ŚDM

Ocena: 0
1059

Już w najbliższą sobotę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie odbędzie się kolejna odsłona rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata”. O darze rady opowiedzią bracia ze wspólnoty Taizé – brat Marek i brat John.

Spotkanie w temacie kolejnego daru Ducha Świętego rozpocznie się 21 stycznia o godz. 16:30. Najpierw z zaproszonymi gośćmi porozmawiają Mateusz Ochman, Tomasz Adamski oraz Monika Rybczyńska. Następnie o godz. 18:00 odprawiona zostanie Msza święta, po której nastąpi konferencja oraz modlitwa uwielbienia.

Prelegentami trzeciej już odsłony rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata” będą brat Marek i brat John ze wspólnoty Taizé. "O jaki ogień chodzi? O ogień bardzo szczególny - ten, który nigdy nie wygasa. Może być czasem w nas przytłumiony albo nawet przykryty grubą warstwą popiołu, ale zawsze się w nas pali. Będziemy szukać jak rozpalić, rozniecić ten ogień, by także inni mogli się nim ogrzać" – zachęcili do udziału w wydarzeniu w filmiku na kanale YouTube bracia.

Ponadto w spotkaniu czynnie uczestniczyć będą przedstawiciele grupy Taizé z Jezuickiego Duszpasterstwa Akademickiego WAJ, którą zaprezentuje film oraz świadectwo.

Osoby z całej Polski i świata mogą uczestniczyć w wydarzeniu przez transmisję online – na stronie www.krakow2016.com i na kanale YouTube oraz za pośrednictwem Radia Profeto.pl.

Kolejne spotkania w ramach nowego cyklu przewidziano na 11 lutego, 11 marca, 8 kwietnia i 13 maja. Gościem lutowej odsłony rekolekcji będzie kard. Luis Antonio Tagle z Filipin.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 23 stycznia

Niedziela, III Tydzień zwykły
Niedziela Słowa Bożego
Pan posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 1,1-4;4,14-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Słowo Boże w naszym życiu (komentarz "Idziemy")Najczęściej czytane komentarze

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter