29 listopada
niedziela
Blazeja, Saturnina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Mazur: oby rządzący mieli odwagę stanowić prawo, szanujace życie ludzkie

Ocena: 0
3411

Módlmy się, aby rządzący mieli odwagę stanowić prawo, które będzie szanowało życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci – mówił bp Jerzy Mazur w czasie Mszy Świętej, sprawowanej w ełckiej katedrze we wspomnienie Świętych Młodzianków.

fot. pixabay.com

Od wielu lat we wspomnienie liturgiczne Świętych Młodzianków, ulicami Ełku przechodzi marsz milczenia w obronie życia i rodziny. Tegoroczny, zorganizowany po raz 22., rozpoczął się w kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty modlitwą ekspiacyjną za wszystkie grzechy przeciwko życiu i świętości rodziny. Dziękowano również Bogu za dzieci uratowane przez podjęcie Duchowej Adopcji, wszystkich obrońców życia i rodziny oraz budujących cywilizację miłości.

Jako znak modlitwy, aby zamanifestować i pokazać przywiązanie do życia, uczestnicy marszu, niosąc zapalone lampiony, w milczeniu przeszli do katedry św. Wojciecha, gdzie została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem bp. Jerzego Mazura. Homilię wygłosił ks. Paweł Tober, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Ełckiej Kurii Diecezjalnej.

– Gromadzi nas troska o każde ludzkie życie i wielka modlitwa o jego poszanowanie od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Pomni na godność każdego człowieka i na ogromną wartość każdego życia ludzkiego, prośmy Boga byśmy sami coraz bardziej uwrażliwiali się na te wartości i módlmy się za tych, którzy tych wrażliwości nie podzielają, byśmy kiedyś mogli wspólnie budować cywilizację życia i miłości – zachęcał kapłan w homilii.

Nawiązując do liturgii dnia, ks. Tober stwierdził, że „Dzieci Betlejemskie, choć ich śmierć wydaje się bezsensowna, a one same bez znaczenia w dziejach świata, stają się dzięki Wcieleniu Syna Bożego wielkimi świętymi, których kult rozlał się szybko po całym Kościele i dziś są naszymi możnymi orędownikami u Boga”.
W refleksji nad wartością ludzkiego życia, kaznodzieja przedstawił pewne fakty: I wojna światowa pochłonęła 10 mln ofiar, II wojna światowa 55 mln ofiar, a wojna z nienarodzonymi zabiła ponad miliard istnień ludzkich. I i II wojna światowa miały swój koniec, natomiast wojna o życie ludzkie trwa.

Wyrażając wdzięczność uczestnikom marszu i zgromadzonym wiernym na Eucharystii, bp Jerzy Mazur, biskup ełcki życzył umocnienia w Duchu Świętym, by z odwagą dawać świadectwo budowania cywilizacji życia i miłości. Przywołując słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane w Kaliszu, w czerwcu 1997 r., e „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości", zachęcał do większego zaangażowania się w obronę życia ludzkiego. „Życie to jest Dar Boży. Szanujmy ten dar i czyńmy wszystko, aby życie było chronione od poczęcia do naturalnej śmierci. Módlmy się, aby rządzący mieli odwagę stanowić prawo, które będzie szanowało życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci” - mówił bp Mazur.
Organizatorami Ełckiego Marszu w Obronie Życia i Rodziny są Ełcka Kuria Diecezjalna, Stowarzyszenie Obrony Życia „Evangelium Vitae” oraz Diakonia Obrony Życia Domowego Kościoła diecezji ełckiej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 29 listopada

Niedziela, I Tydzień Adwentu
Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie.
+ czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 63,16b-17.19b;64,2b-7; Ps 80,2ac i 3b.15-16.18-19; 1 Kor 1,3-9; Mk 13,33-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Czuwajcie! - komentarz tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter