5 czerwca
piątek
Waltera, Bonifacego, Walerii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Kamiński: Niech trudny czas epidemii umocni naszą wiarę

Ocena: 0
361

Niech trudny czas epidemii umocni naszą wiarę – zaapelował do wiernych bp Romuald Kamiński zachęcając, by byli dla innych świadkami nadziei. W piątą niedzielę Wielkiego Postu biskup warszawsko-praski przewodniczył Mszy św. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. Liturgia była transmitowana online na stronie internetowej diecezji. W czasie Eucharystii polecano Bogu osoby dotknięte epidemią i ich rodziny, prosząc o łaskę zdrowia. Modlono się również za cały personel medyczny, błagając o siły, mądrość i ochronę przed wirusem.

Fot. xhz

 W homilii bp Kamiński podkreślił, że w Bożych oczach najcenniejsza jest wiara i wypływające z niej czyny.

Nawiązując do trwającej na świecie epidemii zwrócił uwagę, że nie tylko nas, współczesnych, spotykają problemy, z którymi musimy się mierzyć. - Cała historia ludzi i narodów w tym czy innym czasie pokazuje, że świat przeżywał różne trudności. Ważne, byśmy byli na podobieństwo proroka Ezechiela, a więc umacniali swoich braci w wierze i przeżywaniu tego wszystkiego co jest trudne, ukazując im nadzieję.

Przyjdzie czas kiedy zmartwychwstaniemy, kiedy zostaną wskrzeszone nasze ciała, nasza nadzieja, i kiedy odmieni się rzeczywistość

– przekonywał biskup warszawsko-praski, cytując słowa proroka.

Przywołując biblijny moment wskrzeszenia Łazarza bp Kamiński podkreślił, że dla Chrystusa od zdrowia i życia cenniejsza jest wiara.

Wyraża się ona w pełnym zaufaniu i powierzenie się Bogu. To co człowiek ze swoim życiem może uczynić składając je w ręce Przedwiecznego, w ręce Boga

– tłumaczył. Zachęcał, by czas Wielkiego Postu wykorzystać na przemianę serc. Przypomniał, że celem ludzkiego życia na ziemi jest świętość. Do tego – jak tłumaczył - droga wiedzie poprzez kształtowanie własnego życia w oparciu o Boże prawo.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 5 czerwca

Piątek, IX Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
Istotą Twojego słowa jest prawda *
i każdy Twój sprawiedliwy wyrok jest wieczny.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2 Tm 3,10-17; Ps 119,157,160.161 i 165.166 i 168; Mk 12,35-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter