27 stycznia
środa
Przybysława, Anieli, Jerzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bóg wypełni każdą obietnicę!

Ocena: 0
1783

Pan Bóg nie jest jak człowiek, który coś sobie powie, a potem o tym zapomni. Co obiecał, wykona.

fot.pixabay.com/CC0

Zakończyłam niedawno czytać w Księdze Jozuego o podziale Ziemi Obiecanej pomiędzy pokolenia Izraelskie. Przez kilka rozdziałów było bardzo detalicznie opisane, kto jaką ziemię i jakie miasta otrzymał.

Jako podsumowanie znalazły się następujące słowa: „Tak Pan dał Izraelitom cały kraj, który poprzysiągł dać ich przodkom. Objęli go oni w posiadanie i w nim zamieszkali. Pan użyczył im pokoju dokoła, zupełnie jak poprzysiągł ich przodkom, a żaden z ich wrogów nie mógł się wobec nich ostać. Wszystkich ich wrogów dał Pan im w ręce. Ze wszystkich dobrych obietnic, które Pan uczynił domowi Izraela, żadna nie zawiodła, lecz każda się spełniła” (Joz 21,43-45).

Zwróciłam uwagę na trzy fakty.

Po pierwsze Bóg dał Izraelitom całą ziemię, jaką im przeznaczył. Nie mniej więcej, ale dokładnie to, co zaplanował i obiecał ich przodkom ponad 400 lat wcześniej.

Po drugie gdy już dostali tę ziemię, Bóg według swojej wcześniejszej obietnicy (Pwt 12,10) zapewnił im pokój i ochronę od wrogów.

Po trzecie Pan Bóg wypełnił każdą obietnicę, którą złożył Izraelowi. „(…) żadna nie zawiodła, lecz każda się spełniła”.

Pan Bóg nie jest jak człowiek, który coś sobie powie, a potem o tym zapomni. Bóg jest absolutnie wierny. Co obiecał, wykona. Nie w 80 proc. ani nawet nie w 99 proc., ale kompletnie, w całości!

Biblia jest pełna Bożych obietnic. Tak, przede wszystkim tyczyły się narodu wybranego, ale dzięki ofierze Chrystusa, jeśli przyjmujemy Jego przebaczenie i wybieramy życie z Nim, także i my stajemy się Jego dziećmi i duchowo dziedzicami wszystkich Jego obietnic (Rz 8,17).

Tydzień temu zakończyłam prowadzić jesienny kurs on-line dla kobiet pt. „Świadoma Tożsamości Córki Króla”. Przeszłyśmy przez 10 prawd o naszej tożsamości w Bogu, w tym przez wiele Jego wspaniałych obietnic.

Uświadomiłyśmy sobie na nowo, że Bóg nas ukochał (Jer 31,3) i zapewnił, że nic, absolutnie nic nie może nas odłączyć od Jego miłości (Rz 8,39); że nasze życie nie kończy się tu na ziemi (1 J 5,13). Zostaliśmy przeznaczeni do wieczności i jeśli oddaliśmy swoje życie Bogu, czeka nas Niebo (Rz 10,9). Uświadomiłyśmy sobie również, że Bóg obiecuje nas zawsze ochraniać (Ps 121,7); że Jezus w Niebie nieustannie wstawia się za nami (Hbr 9,24); że Pan Bóg ma bardzo dobre plany względem nas (Ps 40,6); że obiecał nas prowadzić (Ps 32,8); że nieustannie towarzyszy nam Jego dobroć i łaska (Ps 23,6).

Każda z tych obietnic zapisanych w Bożym Słowie jest prawdziwa. Żadna nie zawiedzie. Bóg powiedział i wykona je w 100 proc.

Czyż to nie jest niesamowite? Czy jesteś tego świadomy? Czy znasz Boże obietnice? Czy traktujesz je poważnie? Czy bierzesz je do siebie? Czy oczekujesz ich spełnienia w Twoim życiu?

Zachęcam Cię, może właśnie w ten czas adwentu spędź więcej czasu, by odkryć to, co Pan Bóg Ci obiecuje i naprawdę zamierza dotrzymać!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 stycznia

Środa, III Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy albo wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza
Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus,
każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mk 4,1-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Terapia Duchowa
na czas epidemii
+ Informacje o odpustach
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemiiE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter