15 lipca
poniedziałek
Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bóg jest wierny!

Ocena: 4.6
819

Boża wierność oznacza, że On cały czas jest z nami i nas nie opuści.

fot. unsplash.com

Bóg jest wierny. To znaczy, że absolutnie nigdy nie zawodzi. 

Wierzysz w to? Żyjesz na co dzień ze świadomością tej prawdy? 

Psalm 89 czytałam dziesiątki razy. Jest bardzo bogaty w różne treści na temat tego, jaki jest Bóg. 

Tym razem, parę dni temu, szczególną uwagę zwróciłam na opisaną przez psalmistę Bożą wierność. Po raz pierwszy zauważyłam, że jest o niej mowa nie raz, nie dwa, ale dobre kilka razy – jej temat powraca. 

Etan, autor tego psalmu, mówi o kilku aspektach Bożej wierności. 

Po pierwsze, wierność Boga (wraz z Jego łaską) jest tak kluczowa, że warto o niej nieustannie opowiadać: „Na wieki będę opiewał łaski Pana, moimi ustami będę głosił Twą wierność przez wszystkie pokolenia” (Ps 89, 2). Świadomość Bożej wierności powinna nam ciągle towarzyszyć i powinniśmy dzielić się nią z innymi. 

Po drugie, Boża wierność jest trwała: „albowiem powiedziałeś: «Na wieki ugruntowana jest łaska», utrwaliłeś swoją wierność w niebiosach” (Ps 89, 3). Czyli nie skończy się, nie zawiedzie, nie wyczerpie. Jest po prostu pewna. 

Po trzecie, Boża wierność otacza Boga: „Panie, Boże Zastępów, któż równy jest Tobie? Potężny jesteś, Panie, a wierność Twoja w krąg Ciebie otacza” (Ps 89, 9). To oznacza, że Jego wierność nieustannie Mu towarzyszy. Bóg ciągle ją widzi i się nią kieruje. 

Co więcej, po czwarte, wierność nie tylko otacza Boga, ale też kroczy przed Nim: „Podstawą Twego tronu sprawiedliwość i prawo; przed Tobą kroczą łaska i wierność” (Ps 89, 15). To niesamowite, że wierność poprzedza Jego kroki. Kieruje Jego działaniami. 

Po piąte, psalmista opisuje historię króla Dawida i Bożej wierności względem niego: „Znalazłem Dawida, sługę mojego, namaściłem go świętym olejem moim. (...) Z nim moja wierność i łaska; w moim imieniu moc jego się wzniesie” (Ps 89, 21. 25). Bóg obiecuje, że Jego wierność będzie nieustannie towarzyszyć Dawidowi. Mówi też, że nie złamie przymierza z nim, ale będzie w nim wierny: „Zachowam dla niego łaskawość swą na wieki i wierne będzie moje z nim przymierze” (Ps 89, 29). Dodaje także, że nie zawiedzie wierności względem Dawida: „lecz nie odejmę mu łaski mojej i nie zawiodę w mojej wierności” (Ps 89, 34). 

Czy to wszystko nie jest zachwycające? My, ludzie, nawet jeśli mamy najlepsze chęci, czasem zawodzimy. Bóg jest doskonale wierny, nigdy nie zawodzi, zawsze dotrzymuje słowa. 

Boża wierność oznacza, że On cały czas jest z nami i nas nie opuści. 

Boża wierność to cudowny, stabilny fundament, na którym możemy budować swoje życie, a przy okazji uczyć się od Niego, jak my sami mamy być wierni. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły
Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
Błogosławieni jesteście, jeżeli złorzeczą wam z powodu imienia Chrystusa,
albowiem Duch Boży na was spoczywa

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 10, 24-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter