11 kwietnia
niedziela
Filipa, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Akcja #Biblia - warto kontynuować!

Ocena: 0
631

Zapoczątkowana w Niedzielę Słowa Bożego akcja zamieszczania w mediach społecznościowych ulubionych cytatów z Pisma Świętego z hasztagiem „Biblia” spotkała się z szerokim odzewem. W minioną niedzielę #Biblia była przez pewien czas na pierwszym miejscu w trendach na Twitterze w Polsce!

Fot. pixabay.com /CCO

Popularność akcji #Biblia, to kolejny dowód, że media społecznościowe mogą pomagać w docieraniu z przesłaniem Ewangelii do milionów osób.

– mówi rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik i jednocześnie zachęca do kontynuowania inicjatywy #Biblia każdego dnia.

Codziennie możemy opublikować krótki cytat, który do nas w tym momencie akurat najbardziej przemawia. W ten sposób sami możemy głębiej się nad nim zastanowić, ale także dajemy szansę innym, aby go przeczytali, na przykład na smartfonie, czy tablecie w drodze do pracy, szkoły. Inicjatywa #Biblia powinna odbywać się codziennie.

– podkreśla.

Akcja #Biblia to inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski wywołana homilią papieża Franciszka, który zapraszając wszystkich do aktywnego udziału w wydarzeniach Niedzieli Słowa Bożego zachęcał, by jak najwięcej osób codziennie czytało przynajmniej kilka wersetów z Biblii.

Ojciec Święty prosi nas, byśmy trzymali ją otwartą na stoliku nocnym w domu, nosili ze sobą w kieszeni, wyświetlali na smartfonach. Papież zachęcał, by zacząć czytanie Biblii od Ewangelii i pozwolić, aby inspirowała nas każdego dnia i rzucała światło na nasze życie

- mówił rzecznik KEP

W odpowiedzi KEP zaapelowało, by wykorzystać internet jako narzędzie, które pomaga w jego rozpowszechnianiu Słowa Bożego - zamieszczania w mediach społecznościowych ulubionych cytatów z Pisma Świętego z hasztagiem „Biblia”.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 11 kwietnia

Druga Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego
«Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 20, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Dar zmartwychwstałego Jezusa (komentarz tygodnika Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter