22 marca
piątek
Katarzyny, Boguslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Bez Boga nasze życie może stać się Wieżą Babel"

Ocena: 0
136

Bez Boga nasze życie może stać się Wieżą Babel, gdzie zamiast miłości będzie podział – ostrzegł bp Marek Solarczyk. W oktawie uroczystości wszystkich świętych bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej  przypomniał, że celem ludzkiego życia jest świętość, a więc zjednoczenie z Bogiem. – Tutaj uczymy się przyjmować i ofiarowywać innym miłość, której źródłem jest sam Pan, a która - jak pisze św. Paweł Apostoł - jest wypełnieniem całego prawa.

fot. M. Mazur, EpiskopatNews, flickr

Bp Solarczyk modlił się w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w intencji śp. ks. prof. Ryszarda Rumianka, byłego rektora UKSW w dniu jego urodzin.

Zachęcał do podążania drogami życia z Jezusem i za Jezusem. - Kiedy On prowadzi wiadomy jest cel, bo On sam nas do niego prowadzi. Jest również nadzieja, że człowiek nie zostanie sam. Jest w końcu wielka ufność, że wtedy kiedy ustaną siły możemy liczyć na Tego, który nas umocni, bo On jest Panem i Władcą wszystkiego – przekonywał bp Solarczyk.

- Nie starajmy się zatem przeżywać życia tylko w oparciu o swoje ludzkie, słabe siły, bo wówczas budowana przez nas z wielkim mozołem wieża, może stać się „Wieżą Babel”, gdzie zamiast jednoczyć i umacniać, podzieli i poplącze języki miłości – ostrzegł duchowny.

Bp Solarczyk zwrócił również uwagę na wartość modlitwy za zmarłych. – Nasze orędownictwo jest niczym duchowa pielgrzymka by stanąć przy ich grobie i pozwolić Bogu by zapytał nas: Czy wierzysz? – Nasza prośba połączona z wyznaniem wiary będzie miała moc samego Boga, którą my przywołamy, a nie będzie opierała się tylko na naszych siłach, zdolnościach, czy jakoś rozwiniętej wierze – mówił bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

Oktawa uroczystości wszystkich świętych w czasie której można ofiarować odpust zupełny w intencji zmarłych kończy się w czwartek 8 listopada.

Śp. ks. prof. Ryszard Rumianek był rektorem UKSW w latach 2005–2010 oraz członkiem Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie.

Zginął 10 kwietnia 2010 w katastrofie polskiego samolotu Tu-154M w Smoleńsku w drodze na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -