19 września
czwartek
Januarego, Konstancji, Teodora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Barka od brzegu

Ocena: 0
664

Miały być trzy rejsy po Wiśle, a tymczasem krakowska inicjatywa „Ewangelizacja na Barce” świętowała w lipcu szóstą rocznicę działalności.

fot. arch. Krakowskiej Grupy AMNIS

Za nimi kilkadziesiąt spotkań, podczas których głoszony był kerygmat, mówcy dzielili się doświadczeniem wiary, a wielu uczestników trafiło do wspólnot, w których pogłębiają chrześcijańskie życie. Wszystko zaczęło się od marzenia.


 

W intencji Krakowa

Rok 2012 to był gorący czas w duchowym życiu Krakowa. Od kwietnia trwała wielka modlitwa za miasto, którą domykało Jerycho – nieustająca przez sześć dni i nocy modlitwa w intencji ewangelizacji Krakowa, która w październiku była planowana na stadionie Cracovii. I kiedy na stadionie dziesięć tysięcy ludzi, modląc się za miasto, powtarzało: „Jezus jest Panem Krakowa”, wśród nich była Małgorzata Morawska, która wraz z rodziną od kilku lat mieszkała w Krakowie. Małgorzata jest ładną, drobną blondynką, matką piątki dzieci, od lat zakochaną w Panu Bogu. Pochodzi z Pomorza, z wykształcenia jest teologiem, a od kiedy mąż kupił barkę, zajmowała się jej zarządzaniem.

W tym samym 2012 r. do Krakowa przyjechał młody pallotyn, ks. Łukasz Gołaś; miał poprowadzić radio. Ruszyło właśnie w październiku jako internetowe radio ewangelizacyjne Nowohuckie.pl (obecnie Palloti.fm). W parafii Matki Bożej Pocieszenia zajął się grupą ministrantów, w której było dwóch synów Małgosi. W czerwcu 2013 r. Małgosia zaprosiła ich na barkę i podczas rejsu ks. Łukaszowi powiedziała o swoim marzeniu: by ten statek w jakiś sposób służył Panu Bogu. Tydzień później ksiądz przyszedł do Małgosi z pomysłem rejsów ewangelizacyjnych i zapewnieniem, że pomysł już pobłogosławił bp Grzegorz Ryś. I 18 lipca wyruszyli w pierwszy z trzech zaplanowanych rejsów, podczas których chcieli głosić Jezusa Chrystusa.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 31 (720), 4 sierpnia 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 19 sierpnia 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 września

"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię"

Dziś w Kościele: czwartek, XXIV tydzień zwykły
+ wspomnienie: św. Januarego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 1 Tm 4,12-16, Ps 111, Łk 7,36-50
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Jeszcze przez kilka dni zapraszamy do oglądania filmów prezentowanych w ramach Lata z SalveNet - wspólnego projektu SalveNet i portalu idziemy.pl.Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -