25 czerwca
sobota
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Arena Młodych 2022

Ocena: 0
308

W dniach 30 i 31 marca br. w łódzkiej Atlas Arenie odbywa się spotkanie ewangelizacyjne "ARENA MŁODYCH" - propozycja - podobnie jak w latach ubiegłych - dla tysięcy uczniów szkół podstawowych (klasy 7 - 8) i ponadpodstawowych, którzy w ramach swoich rekolekcji wielkopostnych mają okazję spotkać się wspólnie na modlitwie, refleksji biblijnej, wysłuchać konferencji i świadectwa, ale także odnowić swoją wiarę w Chrystusa obecnego w Słowie Bożym i Najświętszym Sakramencie.

Pomysłodawcą „ARENY MŁODYCH” jest abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, który poprzez ten rodzaj wyjścia do młodych pragnie poruszyć ich serca, a poprzez to odnowić ich relację z Bogiem i Kościołem. Arena ma być także doskonałym duchownym przygotowaniem do zbliżających się świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Podczas tegorocznej Areny Młodych swoim świadectwem życia, miłości i relacji z Bogiem i ludźmi dzieli się Dobromir Mak Makowski - mąż, tata czwórki dzieci, nauczyciel Wychowania Fizycznego oraz magister Pedagogiki Resocjalizacyjnej. Jest pomysłodawcą projektu RAPPEDAGOGIA, który od 2011 roku objechał ponad 900 szkół, domów dziecka, aresztów śledczych, więzień, ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic środowiskowych w Polsce, jak i za granicą: Francja, Anglia, Szwecja, Niemcy, Kanada, USA. Ponadto jest założycielem fundacji „Rampa”, która w Pabianicach w województwie łódzkim prowadzi szereg zadań o charakterze profilaktycznym: streetworking, świetlica środowiskowa, punkt konsultacyjny i psychologiczny dla osób uzależnionych, zajęcia sportowe – Boks, ośrodek dla osób uzależnionych i wykluczonych społecznie, a także hostel dla osób które ukończyły terapię.

W środę 30 marca br. do łódzkiej Atlas Areny organizatorzy zaprosili uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Z kolei czwartek 31 marca br. to czas dla uczniów szkół średnich.

Spotkanie rozpocznie się od integracji o godz. 9:00 rano i odbywać się będzie wg następującego planu:

  • 9.00 / START - Integracja, śpiew, bułka
  • 10.00/ HANDEL: bracia i ojciec
  • ROZPUSZCZALNIK: Dobromir Mak Makowski
  • DECYZJA:  Rembrandt Harmenszoon van R?n
  • SZOK: Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś
  • THREE SYMBOLS
  • UCZTA
  • 14.30 / KONIEC

Młodzież nie ponosi żadnych kosztów związanych z wejściem na „Arenę Młodych”. Więcej informacji: http://arenamlodych.pl/

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

Sobota, XII Tydzień zwykły - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
Błogosławiona jesteś, Panno Maryjo,
zachowałaś słowa Boże
i rozważałaś je w sercu swoim.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 2,41-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter