25 maja
piątek
Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Antidotum na ateizm

Ocena: 0
189

Jak najskuteczniej rozprawić się z wojującym, tzw. naukowym ateizmem? Trzeba go prześwietlić i zdemaskować – uznali Scott Hahn, ceniony filozof, teolog i wykładowca uniwersytetu w Steubenville, oraz Benjamin Wiker, etyk na Vanderbild University.

W książce „Dawkins kontra Bóg” postanowili przyjrzeć się tezom głoszonym przez Richarda Dawkinsa, uważanego za koryfeusza i guru współczesnego ateizmu.

Publikacja jest bezpośrednią odpowiedzią na książkę „Bóg urojony” Dawkinsa. Ukazuje słabość jego argumentacji, stronniczość przekonań i nieznajomość tematyki, jaką porusza. O wiele ważniejsze wydają się jednak te fragmenty książki, które stanowią pozytywny przekaz: racjonalne – w kontrze do Dawkinsa – ugruntowanie atakowanej przez ateistów wiary. Począwszy od uświadomienia czytelnikowi, że wiara w nieistnienie Boga – Sprawcy wszystkiego musi z natury doprowadzić do irracjonalnej wiary w przypadek, a skończywszy na problematyce ewolucji i moralności, która po odrzuceniu Boga staje się własną atrapą.

I z tego względu jest to książka nie tylko dla czytelników zdezorientowanych teoriami ateistów, ale także dla samych wierzących.

 

Scott Hahn, Benjamin Wiker, „Dawkins kontra Bóg. Upadek nowego ateizmu w świetle nauki”, przekład Jerzy Wolak , Promic, Warszawa 2017, ss. 184

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, absolwent polonistyki UW, dziennikarz. Współtworzył w Lyonie kwartalnik „Chemin Neuf” (potem „FOI”). W „Idziemy” od pierwszego numeru tygodnika. Od lutego 2017 r. członek Rady Programowej Polskiego Radia S.A.SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły