29 października
czwartek
Euzebii, Wioletty, Felicjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast"

Ocena: 3.61491
1527

W poniedziałek 28 września o godz. 15.00 w ponad stu miastach świata - na skrzyżowaniach ulic - wierni odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji różnych spraw dziejących się na świecie i w Polsce. Organizatorzy akcji zachęcają do modlitwy m.in. za kapłanów, o oddalenie pandemii i pokój na świecie. W tym dniu przypada 12. rocznica beatyfikacji spowiednika św. s. Faustyny bł. ks. Michała Sopoćki.

Fot. Dom św. s. Faustyny w Ostrówku/cathopic.com/wikimedia commons

Akcję „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata" zainicjował jezuita o. Remigiusz Recław, który jest opiekunem duchowym działającego przy parafii Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi Zespołu Iskra Bożego Miłosierdzia.

28 września grupy wiernych w małych i dużych miastach zgromadzą się przed kościołami, szkołami, biurami, na skrzyżowaniach, aby o godz. 15.00 wspólnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji różnych spraw dziejących się w Polsce i na świecie. W tym roku organizatorzy zachęcają do modlitwy m.in. za kapłanów, o oddalenie pandemii i pokój na świecie.

Jak czytamy na stronie internetowej wydarzenia, w tym roku udział zgłosiło ponad sto miast w Polsce, w tym tak duże, jak Warszawa, Gdynia, Gdańsk, Poznań czy Kraków, oraz mniejsze, m.in.: Bytom, Bochnia, Bartoszyce, Pruszków, Ostrołęka, Legnica, Kłodzko, Krosno czy Wadowice.

W niektórych miastach modlitwa będzie odmawiana w kilku miejscach. Na przykład w Warszawie w parafii Matki Bożej Anielskiej na stołecznym Wrzecionie przy ul. Dobrej 19 oraz przy Krzyżu Tramwajarzy (obok wejścia do metra Marymont, przystanek tramwajowy w stronę Bielan).

W tym roku do akcji dołączyły się grupy m.in. z Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Ukrainy, USA, Kanady, Haiti, Demokratycznej Republiki Konga i z Filipin.

Organizatorzy zachęcają, aby zgłaszać miejsca modlitwy, dzięki czemu zostaną one umieszczone na specjalnej mapie. Przypominają również, aby uczestnicy wydarzenia respektowali zasady sanitarne i pamiętali o zachowaniu dystansu.

Pierwszy raz wydarzenie odbyło się w Łodzi na 111 skrzyżowaniach i zgromadziło kilkaset osób.

W marcu br. łódzka wspólnota zainicjowała również codzienną akcję modlitewną „Koronka w każdym domu" w intencji oddalenia pandemii. Codziennie o godzinie 15.00 modlą się osoby z ponad 2500 polskich i zagranicznych miast.

Koronka do Miłosierdzia Bożego to modlitwa, którą Jezus Chrystus podyktował św. siostrze Faustynie Kowalskiej w czasie objawienia 13 i 14 września 1935 roku w Wilnie. Koronkę najczęściej odmawia się o godz. 15.00, w godzinę śmierci Jezusa.

Bł. ks. Michał Sopoćko był spowiednikiem św. s. Faustyny Kowalskiej i propagatorem kultu miłosierdzia Bożego. W 1941 r. założył Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego. Papież Benedykt XVI beatyfikował go 28 września 2008 r. w Białymstoku.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 października

Czwartek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi. Przyobleczcie pełną zbroję Bożą.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 6,10-20; Ps 144,1b-2.9-10; Łk 13,31-35
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter