6 czerwca
wtorek
Norberta, Laurentego, Bogumila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Urlich: katedra Notre-Dame to miejsce spotkania z Bogiem

Ocena: 0
392

Wnętrze katedry Notre-Dame powinno zostać odrestaurowane w taki sposób, aby każdy, kto do niej wejdzie, mógł spotkać Chrystusa. Wskazuje na to metropolita Paryża abp Laurent Urlich. Chce on, by w owej gotyckiej świątyni została wyznaczona pielgrzymia trasa prowadząca do najważniejszych miejsc ukazujących, w co wierzą chrześcijanie, i umożliwiających poznanie samego Jezusa.

Fot. arch. idziemy.pl

Abp Urlich przyznał, że wielokrotnie spotkał ludzi, którzy jako dorośli prosili o chrzest czy bierzmowanie właśnie po wizycie w jakimś kościele, gdzie coś do nich przemówiło albo spotkali świadków, chrześcijan, mających w sobie ogień wiary i potrafiących podzielić się nim. Dlatego nie przestaję powtarzać wiernym – dodaje nowy arcybiskup Paryża – bądźcie obecni w waszych kościołach!

Podkreśla on, że katedra Notre-Dame musi przede wszystkim stanowić miejsce kultu. Obecność modlitwy chrześcijańskiej powinna pozostać bardzo wyraźna. Nie oznacza to, że wszyscy mają brać udział w liturgii, ale każdemu należy zapewnić możliwość i przestrzeń spotkania z Bogiem.

Abp Urlich jest metropolitą Paryża od kwietnia tego roku. W wywiadzie dla tygodnika Famille Chrétienne wyznaje, że chciałby, aby jego posługa we francuskiej stolicy pomogła odkryć wiernym znaczenie życia sakramentalnego, bo na tym, jak zauważa, opiera się Kościół. Przypomina, że Benedykt XVI przypisywał sakramentom moc wręcz atomową.

Ta siła przemienia życie uczniów Chrystusa i ona nie zależy od nas. Dlatego trzeba to sobie w pełni uświadomić, aby bez reszty oddać się łasce i mocy Ducha Świętego. To nie my kierujemy życiem Kościoła, ale Pan!

– podkreśla abp Urlich.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 czerwca

Wtorek, IX Tydzień Wielkanocny
Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa,
przeniknie nasze serca swoim światłem

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 12, 13-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter