25 listopada
środa
Erazma, Katarzyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Hoser: Boże prawo jest gwarancją szczęśliwego życia

Ocena: 0
2251

– Boże prawo jest gwarancją szczęśliwego życia osobistego, społecznego i politycznego – podkreślił abp Henryk Hoser.

fot. pixabay.com

W święto Chrztu Pańskiego bp senior diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył Mszy świętej w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na stołecznym Kamionku. W czasie liturgii parafia dziękowała byłemu ordynariuszowi za jego dziewięcioletnią posługę w diecezji, szczególnie za wyremontowanie i rekonsekrację świątyni będącej wotum narodu za „Cud nad Wisłą”.

Nazywając w homilii Chrzest Jezusa w Jordanie "Epifanią Trójcy Świętej" abp Hoser zachęcał do otwartości na Ducha Świętego. – Uchwyćmy się Jego, by nas prowadził, by nas ratował przed złem, które nas zalewa. Bez Niego, bez Jego darów, jakimi są mądrość, radość, nadzieja – nie będziemy w stanie być chrześcijanami – powiedział kaznodzieja.

Podkreślił, że bez zjednoczenia z Bogiem, człowiek nie jest zdolny do autentycznej miłości drugiej osoby. – Jeśli nie będziemy podłączeni do Jezusa Chrystusa, Tego, który jest źródłem wszelkich życiodajnych sił, wówczas nie jesteśmy zdolni kochać tych, którzy od Boga pochodzą, którzy od Niego otrzymali życie tak samo jak my – zauważył.

Ostrzegł, że opierając swoje życie tylko na ludzkiej logice i mądrości człowiek powoli schodzi "na manowce". – Odrzucając Boże prawo i Bożą wolę nigdy nie dojdziemy do celu naszego istnienia. Nie osiągniemy nawet tego, co przyrzekaliśmy w czasie święceń kapłańskich, ślubów zakonnych czy w czasie zaślubin małżeńskich. To jest ważna lekcja na nasze życie osobiste, rodzinne, społeczne i polityczne – podkreślił abp Hoser.

Przypomniał, że źródłem z którego trzeba nieustannie czerpać, by stawać się coraz bardziej Bożym dzieckiem są sakramenty. – Niech w tej świątyni będącej pomnikiem narodu za „Cud nad Wisłą” nieustannie dokonują się takie cuda w naszym sercu, w naszym umyśle i naszej woli – życzył abp Hoser. Duchowny zwrócił uwagę, że zdroje Bożej łaski są w Kościele na wyciągniecie ręki. – Niech Matka Boża Zwycięska – patronka diecezji warszawsko–praskiej zwycięża również i w waszym życiu. Bądźmy godni Jej opieki – zaapelował duchowny.

Wyremontowanie konkatedry Matki Bożej Zwycięskiej na stołecznym Kamionku było jedną z pierwszy decyzji abp Hosera po objęciu urzędu pasterza diecezji warszawsko–praskiej. Świątynia była ponownie poświęcona 13 sierpnia 2011 roku.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 listopada

Środa, XXXIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej albo wspomnienie bł. Franciszki Siedliskiej
Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci wieniec życia.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ap 15,1-4; Ps 98,1b-3b.7-9; Łk 21,12-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter