14 grudnia
piątek
Alfreda, Izydora, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Gądecki do młodych: dzięki wspólnocie zdobywamy życie wieczne

Ocena: 0
1098

– Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, także w dziedzinie życia duchowego, żeby zajmować się sobą, żeby mówić: dbamy o własne zbawienie. Tymczasem to przez wspólnotę człowiek wchodzi w życie wieczne – mówił do młodych wyjeżdżających na Europejskie Spotkanie Młodych w Bazylei abp Stanisław Gądecki.

fot.Pixabay

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski udzielił błogosławieństwa Polakom udającym się na spotkanie organizowane przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé.

Kilkuset młodych ludzi wyjechało do Bazylei z sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu. – W sześciu autokarach wyjeżdża z Poznania 245 uczestników i 45 wolontariuszy – mówi KAI ks. Arkadiusz Szady, duszpasterz młodzieży archidiecezji poznańskiej. 

Młodzi wzięli udział we mszy św. celebrowanej przez abp. Gądeckiego. – Eucharystia jest w centrum życia chrześcijańskiego i ona przekazuje życie wieczne – mówił do nich metropolita poznański. 
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski nawiązał w homilii do słów św. Jana Apostoła „głosimy wam życie wieczne, które było w Ojcu, a nam zostało objawione”. Przekonywał, że to właśnie we wspólnocie Kościoła uczestniczymy w darze życia wiecznego. 

Abp Gądecki wspominał swój pierwszy pobyt w Taizé w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, a także Europejskie Spotkanie Młodych w Poznaniu w 2009 r., podczas którego mieszkańcy Wielkopolski okazali uczestnikom ogromną gościnność goszcząc wszystkich we własnych domach. 

– Myślę, że każde spotkanie jest trochę inne, chciałbym poznać wierzących tam, w Bazylei, chciałbym zobaczyć, jak oni postrzegają Jezusa. Najważniejsze w tych spotkaniach jest to, żeby się poznać i pobyć ze sobą – mówi KAI Olek, który na spotkanie Taizé wybiera się już po raz siódmy. 

40. Europejskie Spotkanie Młodych trwać będzie w Szwajcarii w Bazylei od 28 grudnia do 1 stycznia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -