19 czerwca
środa
Gerwazego, Protazego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

50 osób biegnie z Radomia na Jasną Górę

Ocena: 0
615

50 osób bierze udział w ósmej Diecezjalnej Pielgrzymce Biegowej z Radomia do Częstochowy. Pielgrzymi bieg rozpoczął się przed gmachem Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Wcześniej pątnicy uczestniczyli we Mszy świętej.

fot. pixabay/ cco

W tym roku biegacze będą modlić się z intencji tragicznie zmarłego ultramaratończyka Grzegorza Lasoty. - To był mój przyjaciel. Moje bieganie straciło sens. W czasie pielgrzymki będą chciał odnaleźć odpowiedzi na wiele pytań. Będę chciał przebiec cały dystans, bez odpoczynku. Jestem na to przygotowany - powiedział Grzegorz Baćmaga.

Prosto z Mołdawii na pielgrzymkę biegową na Jasną Górę przyjechał ks. Artur Chruślak. - Jak można siedzieć w domu, kiedy pątnicy biegną do Matki Bożej? Ja od dziecka uczestniczę w różnych pielgrzymkach. Nie wyobrażam sobie, że mógłbym gdzieś wypoczywać. Będę wspierał ks. Piotra Popisa, który jest przewodnikiem grupy, aby ten czas był dla nas wszystkich czasem pokuty, nawrócenia i zbliżenia się do Boga - powiedział ks. Artur Chruślak.

Organizatorem pielgrzymki jest Tadeusz Kraska ze Stowarzyszenia "Biegiem Radom!". - Są wśród nas osoby, które chcą przebiec cały dystans. Średni przebieg dzienny to ok. 40 kilometrów. Dzisiaj nocujemy w Radoszycach, a drugi odpoczynek mamy w miejscowości Garnek w pobliżu Częstochowy - powiedział Tadeusz Kraska.

Rano pielgrzymi wzięli udział we mszy świętej w kościele przy Wyższym Seminarium Duchownym. Eucharystię sprawował ks. Piotr Popis, misjonarz z Afryki oraz pomysłodawca i współorganizator pierwszych pielgrzymek biegowych. Pielgrzymi biegną w systemie 15-minutowych zmian sztafetowych oraz odcinkami biegu wspólnego.

Pielgrzymka biegowa z Radomia na Jasną Górę liczy 220 kilometrów. Na trasie występują różne nawierzchnie, głównie asfaltowe. Organizatorem jest Stowarzyszenie "Biegiem Radom!". Patronat honorowy objął bp Henryk Tomasik.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 czerwca

Poniedziałek, XI Tydzień zwykływs
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Romualda, opata
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,
a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 1-6. 16-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter