10 sierpnia
środa
Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

39. Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza wyruszyła na Jasną Górę

Ocena: 0
228

"Eucharystia daje życie" - to hasło tegorocznej, 39. Warszawsko-Praskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę, znanej wcześniej jako Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin, która wyruszyła w sobotę rano na pątniczy szlak. – Idziecie, aby dodawać mocy wszystkim, których napotkacie po drodze – mówił do pielgrzymów bp Romuald Kamiński w czasie Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę.

 Pielgrzymka wyruszyła jak co roku z Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie. Podczas Mszy św. na rozpoczęcie pątniczej wyprawy biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński tłumaczył pielgrzymom, że w drodze na Jasną Górę będą dodawać mocy wszystkim, których napotkają.

Wskazał, że pielgrzymowanie jest czasem na uporządkowanie wewnętrzne. - Trzeba uporządkować niektóre sprawy. Zmiany w naszym życiu, od nieporządku do pokoju – bo tak to powinno się odbywać – powinniśmy tak kształtować, że nie będzie to wyrazem naszego lęku – mówił bp Kamiński.

Jak dodał, sama pielgrzymka może być potraktowania jako niesienie osobistego krzyża. – Idę, spotykam rzeczywistość, w której żyją moi bracia i siostry, i otulam ich modlitwą. To jest takie błogosławione działanie: leczenie modlitwą, dobrem, szlachetnością przechodzących pielgrzymów – powiedział biskup.

Pielgrzymi będą mieli do przejścia 315 km, do celu dotrą 14 sierpnia. Dziesięć dni na szlaku upłynie im na rozważaniu Słowa Bożego, śpiewie, modlitwie różańcem i słuchaniu konferencji.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 10 sierpnia

Środa, XIX Tydzień zwykły – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
Kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną,
a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 12, 24-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter