23 czerwca
niedziela
Wandy, Zenona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Obchody rocznicy śmierci bł. ks. Popiełuszki

Ocena: 0
312

Kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył uroczystej Mszy Świętej w 39 rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. 

Fot. archwwa.pl

W czwartek 19 października w parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu o godz. 18:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z modlitwą o kanonizację męczennika. Msza rozpocznie się od uroczystej procesji do grobu męczennika przy dźwiękach dzwonu „Jerzy” poświęconego w 1987 r. przez Jana Pawła II. Przed Mszą i po Mszy przy grobie męczennika składane będą wieńce.

Tego dnia od godziny 11:00 do 16:00 oraz po Mszy Świętej, dla wiernych dostępna będzie kaplica, w której złożone są relikwie sutanny, koszuli oraz przedmiotów, jakie w momencie śmierci miał ze sobą kapelan Solidarności. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele rodziny Popiełuszków, przedstawiciele rządu, samorządów, liczne reprezentacje regionów i zakładów pracy NSZZ Solidarność, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji publicznych, a także środowisko przyjaciół i współpracowników ks. Jerzego.

Ponadto w niedzielę 22 października o godz. 19:00 w Domu Amicus odbędzie się finał konkursu piosenki patriotycznej imienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki organizowanego przez IPN Białystok. Wyróżnieni artyści wystąpią na scenie oraz otrzymają nagrody. Tego samego dnia o godzinie 19:30 odbędzie się Wieczór Świadków. O ks. Jerzym Popiełuszce opowiadać będzie s. Krystyna Włodarska, która posługiwała na plebanii parafii kościoła św. Stanisława Kostki w czasie działalności męczennika, świadek w jego procesie beatyfikacyjnym.

Od 20 do 22 października w Sanktuarium odbędzie się zjazd młodzieży ks. Jerzego Popiełuszki pod hasłem: „Ludzi zdobywa się otwartym sercem, a nie zaciśniętą pięścią”. Wydarzenie, podczas którego młodzież spotka się historykami i świadkami życia ks. Popiełuszki, organizowane jest we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 23 czerwca

XII Niedziela zwykła
Wielki prorok powstał między nami
i Bóg nawiedził lud swój.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 4, 35-41
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter