20 maja
piątek
Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

14 maja XXI Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę

Ocena: 4.5
273

MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców wraz z Ojcami Paulinami z Jasnej Góry zapraszają na 21. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kierowców na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 14 maja 2022 r. pod hasłem: „Z Maryją na drogach pokoju”. Uczestnicy pielgrzymki przyjmują intencje, które zaniosą Matce Bożej.

Fot. http://www.miva.pl - 18. Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę 13 maja 2019 roku.

Podczas Pielgrzymki wraz z misjonarzami otoczymy naszą modlitwą wszystkich kierowców i użytkowników pojazdów, wypraszając łaskę bezpiecznych podróży, wzajemną życzliwość i szacunek na drogach. Będziemy też prosić Pana Boga przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski o pokój na Ukrainie i na świecie

– czytamy na stronach internetowych Miva Polska i Krajowego Duszpasterstwa Kierowców. Pielgrzymujący będą polecać Bogu w swojej modlitwie również wszystkich polskich misjonarzy i misjonarki, podróżujących po misyjnych drogach.

Na stronie www.miva.pl dostępny jest formularz za pośrednictwem którego każdy może zgłosić intencję, którą pielgrzymi dołączą do swej modlitwy. We wszystkich poleconych intencjach uczestnicy Pielgrzymki będą się modlić podczas Apelu Jasnogórskiego 13 maja i 14 maja na Mszy św. o godz. 11.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

Ofiary złożone z okazji Pielgrzymki – dar pielgrzymkowy i znak włączenia się w duchowe pielgrzymowanie – zostaną przeznaczone na zakup wózków inwalidzkich na misje w ramach akcji „Promienie Miłosierdzia”.

» kliknij tutaj i zamów intencję

Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę, na którą zaproszeni są kierowcy z całej Polski, wraca na Jasną Górę po dwóch latach, kiedy ze względu na epidemię koronawirusa spotkanie pielgrzymkowe miało wymiar kameralny - było de facto spotkaniem delegacji kierowców, delegacji Krajowego Duszpasterstwa Kierowców oraz MIVA Polska, a transmisję ze spotkań można było jedynie obejrzeć on-line.

Inicjatorem Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców na Jasną Górę jest o. Nikodem Kilnar, paulin.

Pielgrzymka Kierowców zrodziła się w moim sercu ze współpracy z ks. Marianem Midurą, z którym współpracowaliśmy na misjach w Republice Południowej Afryki. Aby głosić Słowo Boże na misjach, potrzebne są środki transportu. I wtedy zrodziła się idea, aby na początku maja zaprosić wszystkich kierowców na Jasną Górę, aby ogarnąć ich modlitwą i prosić o bezpieczną jazdę, ale jednocześnie prosić ich o pomoc przy zakupie środków transportu dla misjonarzy

- wspominał w 2019 roku o. Nikodem.

Kiedy zaczynaliśmy akcję w roku 2000, to było ponad 7-8 tys. ludzi, którzy zginęli na drogach. A teraz jest około 2-3 tysięcy. Ale to też jest za dużo. I dlatego bardzo chcemy, żeby ludzie wierzący byli tym przykładem, ta elitą na drodze

– podkreślał także podczas Pielgrzymki w maju 2029 roku ks. Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 maja

Piątek, V Tydzień Wielkanocny - wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15,12-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter