2 lutego
czwartek
Marii, Miloslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

ŚDM w Lizbonie: górale pojadą do Portugalii rowerami

Ocena: 4.6
353

Łącznie pokonają 4 tys. km, przejadą przez siedem krajów, zatrzymają się m.in. w Fatimie i w Lourdes. Grupa górali wybiera się na rowerach do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży w 2023 r.

fot. www.archwwa.pl

Ks. Marcin Napora z grupy rowerzystów przyznaje, że dla jego ekipy nie ma rzeczy niemożliwych, czego dowodem jest próba zrealizowania, największej jak dotąd wyprawy, obejmującej swoim zasięgiem aż 7 krajów europejskich: Polskę, Niemcy, Holandię, Belgię, Francję, Hiszpanię i Portugalię. - Celem naszej wyprawy jest Lizbona, gdzie na początku sierpnia 2023 roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka. Chcemy w tym spotkaniu z Ojcem Świętym uczestniczyć, by razem z rówieśnikami z całego świata, budować swoją wiarę - mówi ks. Marcin.

Dla duchownego rowerowa podróż do Lizbony będzie czasem szczególnym. - Akurat na te dwadzieścia parę dni trwania wyprawy przypadnie mój wakacyjny urlop. To będzie też podróż w głąb swojego wnętrza. Okazja do przemyślenia wielu spraw, podziękowania za 6 lat radosnego życia kapłańskiego - podkreśla ks. Marcin.

Bartłomiej Michulec, licealista z Jabłonki nie ukrywa, że były różne pomysły dotarcia do Lizbony. - Poczynając od pomysłu, aby iść pieszo, poprzez pomysł z autostopem, po końcowy dostania się tam na rowerze. Każdy z nich brzmiał jakoś abstrakcyjnie, aczkolwiek pomysł z rowerem zaczęliśmy mocniej rozpatrywać. Stworzyliśmy nawet mapkę z orientacyjnymi punktami postoju - opowiada Bartek.

Podczas pierwszego etapu pokonają blisko 1300 km, dotrą m.in. do Paryża. Następnie będą przemieszczać się w stronę Hiszpanii, gdzie w trzynastym dniu zatrzymają się w San Sebastian. Ostatni, trzeci etap będzie wiódł przez Kraj Słońca aż rowerzyści dotrą do celu, czyli do stolicy Portugalii. Średnio miłośnicy jazdy na dwóch kółkach pokonają codziennie 172 km.

Powstała nawet specjalna strona internetowa, na której można zapoznać się z wszelkimi szczegółami planowej wyprawy. Dostępna jest pod adresem: https://www.rowerowesdm.pl. Trwa też tam odliczanie do ŚDM w Lizbonie w 2023 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 lutego

Czwartek, IV tydzień zwykły - święto Ofiarowania Pańskiego
Gdy upłynęły dni oczyszczenia Maryi według Prawa Mojżeszowego, rodzice przynieśli Jezusa do Jerozolimy, aby Go przedstawić Panu. 
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 2, 22-32
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter