11 listopada
poniedziałek
Marcina, Batlomieja, Teodora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Powołany" - odpowiedź na "Tylko nie mów nikomu"

Ocena: 4.95
607

Powstaje film dokumentalny pt. "Powołany" opowiadający o miłości i mocy Bożej ukazującej wartość kapłaństwa przez pryzmat świadectw osób świeckich. W filmie ukazane mają być historie ludzi, którzy doświadczyli wyjątkowego spotkania z żywym Bogiem poprzez posługę kapłanów.

fot. YouTube/ Domena publiczna

- Pomysł na film zrodził się z potrzeby chwili. Zobaczyłem, co się dzieje po filmie braci Sekielskich. Niby "tylko" film, a wywołał taką burzę w mediach. Nie mogłem się zgodzić na jednogłos. Stwierdziłem, że trzeba pokazać, po co kapłaństwo jest, by nie kojarzyło się tylko z aferami i nie było synonimem grzechu – mówi ks. Śliżewski, inicjator projektu.

Mam nadzieję, że film "Powołany" na nowo wzbudzi w ludziach nadzieję. Nie chcemy idealizować księży. Zadaniem tego filmu jest pokazanie, że każdy kapłan jest narzędziem łaski, która przekracza jego samego.

– dodaje kapłan.

Film będzie przeprowadzał widza przez najważniejsze posługi powierzone kapłanom, a wystąpią w nim uznani duszpasterze, osoby konsekrowane i stygmatycy, tacy jak brat Elia, o. James Manjackal, o. John Bashobora, ks. Dominik Chmielewski, o. Antonello i Henrique, ks. Marek Dziewiecki. ks. Tomasz Kancelarczyk czy ks. Radosław Siwiński. W warstwie dokumentalnej mają być ukazane historie osób świeckich, którzy namacalnie doświadczyli spotkania z żywym Bogiem poprzez posługę kapłanów.

Film jest realizowany przez Jana Sobierajskiego i Andrzeja Kocubę, którzy współtworzyli największe polskie produkcje filmowe oparte na wartościach chrześcijańskich, takie jak „Miłość i miłosierdzie” i „Dwie Korony” reż. Michał Kondrat czy najnowszą kampanię ogólnopolską „Fundacji Mamy i Taty” o wartości małżeństwa.

- Inspirację do stworzenia filmu o wartości kapłaństwa otrzymaliśmy od ks. Piotra Śliżewskiego, który jest kierownikiem duchowym tego projektu. Podjęliśmy to wyjątkowe wyzwanie i im trudniejsze chwile przechodzimy w trakcie realizacji tego filmu, tym bardziej uświadamiamy sobie, że postęp w pracach nad tym projektem nie jest naszą zasługą - powiedział Andrzej Kocuba.

Obecnie trwają kolejne nagrania w Polsce. Na oficjalnej stronie filmu znajduje się wiele zdjęć z kulis powstawania produkcji „Powołany”. - Jesteśmy już po kilkunastu dniach zdjęciowych, podczas których udało nam się zrealizować bardzo ciekawe rozmowy z autorytetami kapłańskimi. Przed nami druga część nagrań, bardzo wymagająca, bo z osobami świeckimi. Mamy w planach udać się również za granicę naszego kraju. Na razie jednak nie możemy zdradzać szczegółów scenariusza, ale jestem przekonany, że będzie to jeden z mocniejszych filmów, jakie udało nam się kiedykolwiek zaprezentować widzom - mówi Jan Sobierajski.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 11 listopada

Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych;
wszyscy bowiem dla Niego żyją.

Dziś w Kościele:
+ poniedziałek, XXXII tydzień zwykły, dzień powszedni lub wspomnienie obowiązkowe św. Marcina z Tours, biskupa
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mdr 1,1-7; Ps 139,1-3.4-5.7-8.9-10; Łk 17,1-6
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Nasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -