6 grudnia
wtorek
Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Powołanie chrześcijanina to życie z Chrystusem"

Ocena: 0
1976

- Chrzcielnica jest miejscem, w którym sprawujemy Paschę z Chrystusem! Pogrzebany jest stary człowiek ze swoimi zwodniczymi żądzami, aby odrodziło się nowe stworzenie - mówił Ojciec Święty podczas środowej audiencji. W słowie do Polaków przypomniał postać św. Stanisława, biskupa i męczennika.

PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Papież Franciszek zachęcał Polaków, aby święty Stanisław, biskup i męczennik, był dla nich wzorem jako obrońca Ewangelii, wartości moralnych i godności człowieka.

Zwracając się do polskich pielgrzymów przybyłych do Watykanu Franciszek powiedział: Wczoraj Kościół w Polsce świętował uroczystość waszego Patrona świętego Stanisława biskupa i męczennika. Oddał on życie jako obrońca Ewangelii, wartości moralnych i godności każdego człowieka. - Jego heroiczny przykład niech będzie dla was wszystkich drogowskazem w waszej codzienności, w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Niech jego wstawiennictwo wspiera was w podążaniu drogami prawdy i miłości - dodał papież.

 

 

Podczas spotkania zwracając się do pielgrzymów mówiących po arabsku Franciszek wezwał, aby w obecnym miesiącu maryjnym odmawiać różaniec "za pokój w Syrii i na całym świecie".

W katechezie na temat chrztu papież mówił, że sakrament ten pozostawia "niezatarte znamię duchowe". Nie wymazuje go żaden grzech - zauważył.
Franciszek zaznaczył, że można zapytać: A jeśli ktoś staje się złoczyńcą, który zabija ludzi i dopuszcza się niesprawiedliwości, czy wtedy znamię to zanika?. - Nie, to hańba, że człowiek dopuszcza się takich rzeczy, że działa przeciwko Bogu, ale Bóg nigdy nie wypiera się swoich dzieci - wyjaśnił papież.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 grudnia

Wtorek, II tydzień Adwentu - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
Blisko jest dzień Pana,
oto przyjdzie, aby nas zbawić.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 18,12-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter