25 lutego
wtorek
Wiktora, Cezarego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Powołanie chrześcijanina to życie z Chrystusem"

Ocena: 0
1663

- Chrzcielnica jest miejscem, w którym sprawujemy Paschę z Chrystusem! Pogrzebany jest stary człowiek ze swoimi zwodniczymi żądzami, aby odrodziło się nowe stworzenie - mówił Ojciec Święty podczas środowej audiencji. W słowie do Polaków przypomniał postać św. Stanisława, biskupa i męczennika.

PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Papież Franciszek zachęcał Polaków, aby święty Stanisław, biskup i męczennik, był dla nich wzorem jako obrońca Ewangelii, wartości moralnych i godności człowieka.

Zwracając się do polskich pielgrzymów przybyłych do Watykanu Franciszek powiedział: Wczoraj Kościół w Polsce świętował uroczystość waszego Patrona świętego Stanisława biskupa i męczennika. Oddał on życie jako obrońca Ewangelii, wartości moralnych i godności każdego człowieka. - Jego heroiczny przykład niech będzie dla was wszystkich drogowskazem w waszej codzienności, w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Niech jego wstawiennictwo wspiera was w podążaniu drogami prawdy i miłości - dodał papież.

 

 

Podczas spotkania zwracając się do pielgrzymów mówiących po arabsku Franciszek wezwał, aby w obecnym miesiącu maryjnym odmawiać różaniec "za pokój w Syrii i na całym świecie".

W katechezie na temat chrztu papież mówił, że sakrament ten pozostawia "niezatarte znamię duchowe". Nie wymazuje go żaden grzech - zauważył.
Franciszek zaznaczył, że można zapytać: A jeśli ktoś staje się złoczyńcą, który zabija ludzi i dopuszcza się niesprawiedliwości, czy wtedy znamię to zanika?. - Nie, to hańba, że człowiek dopuszcza się takich rzeczy, że działa przeciwko Bogu, ale Bóg nigdy nie wypiera się swoich dzieci - wyjaśnił papież.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 lutego

Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich
Dziś w Kościele: wtorek, VII tydzień zwykły, wsp. dowolne św. Cezarego z Nazjanzu, pustelnika
Czytania liturgiczne (rok A, II): Jk 4,1-10; Ps 55,7-11.23; Mk 9,30-37
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
SalveNet zaprasza na Duchową siłkę o. Szymona Janowskiego OFMCap.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

+ Wielkopostne Kościoły StacyjneNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -