24 marca
niedziela
Marka, Gabriela, Katarzyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Potrzeba wspólnej modlitwy w rodzinach"

Ocena: 0
550

W przededniu 40. rocznicy inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II abp Marek Jędraszewski podczas uroczystości 110-lecia parafii w Miętustwie na Podhalu podkreślił, że papieskie zawołanie "Nie lękajcie się. Otwórzcie drzwi Chrystusowi musi być realizowane na nowo przede wszystkim poprzez wspólną modlitwę w rodzinach.

fot. diecezja.pl

Metropolita krakowski gościł w parafii NMP Królowej Polski w Cichem-Miętustwie. Wspólnota świętuje 110-lecie istnienia. - Jesteśmy w przededniu bardzo ważnej rocznicy, czyli inauguracji pontyfikatu papieża Jana Pawła II, który 40 lat temu wypowiedział do nas znamienne słowa: "Nie lękajcie się. Otwórzcie drzwi Chrystusowi". To zawołanie papieża z Polski jest dla nas wciąż aktualne. Zaczyna się realizować już w naszych rodzinach, chociażby poprzez wspólną modlitwę, tak przecież ważną, prowadzącą do jedności i miłości względem siebie, a przede wszystkim względem Boga - podkreślał abp Jędraszewski.

Metropolita krakowski mówił także, że słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane na Placu św. Piotra w Rzymie 22 października 1978 r. odnoszą się także do współczesnej Europy i do Polski. - Jesteśmy namawiani do całkowitej laicyzacji życia społecznego i publicznego. Nie możemy jako Polacy poddać się temu trendowi. Boga nie można się wstydzić, Bogu trzeba dziękować za dar wiary - apelował hierarcha.

Abp. Jędraszewskiego powitali w parafii w Cichem-Miętustwie przedstawiciele wspólnoty w strojach regionalnych, a proboszcz, ks. Janusz Rzepa przypomniał najważniejsze fakty z historii parafii. Kapłan przywołał m.in. listopad 2004 r., kiedy to świątynia ucierpiała w wyniku trzęsienia ziemi do jakiego doszło wówczas na Podhalu. Na jubileusz kościół w Miętustwie zyskał nowy blask, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Abp Marek Jędraszewski goszcząc w parafii w Cichem-Miętustwie z okazji 110-lecia wspólnoty przeprowadził wizytację kanoniczną i udzielił sakramentu bierzmowania tamtejszej młodzieży.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -