25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

O co dziś walczą feministki?

Ocena: 0
1988

? Każda normalna kobieta, kiedy obejrzy te filmiki z zaproszeniem na manifę, powie: ?O co chodzi??. Nikt tym kobietom nie dał prawa do reprezentowania mnie ? podkreśliła Kaja Godek z Fundacji "Życie i Rodzina" w rozmowie z Ewą Pietrzak w "Temacie Dnia" w Salve TV. Razem z Moniką Odrobińską z tygodnika "Idziemy" zastanawiały się, o co walczą współczesne feministki.

? Ja czuję się wolna, nie czuję żadnego uciemiężenia. Mogę się rozwijać, jestem mamą, mogę działać na wszystkich płaszczyznach i nie czuję się ograniczana ? podkreśliła dziennikarka Monika Odrobińska.

? Trochę nie wiem, o co chodzi w tych spotach [zapraszających na manify ? przyp. red.]. To, co tam jest, to pomieszanie bardzo wielu wątków. Feministki stwierdziły, że wulgarność się tu sprzeda. Nie widzę żadnej myśli przewodniej. Kiedy obejrzałam spot pierwszy raz, trudno mi było zrozumieć, że są to spoty zapraszające na jakąś manifestację kobiecą. Te spoty są niekobiece ? podkreślała Kaja Godek.

Zapytana, o co powinny dziś walczyć kobiety w Polsce, Monika Odrobińska mówiła: ? Jestem za tym, żeby przede wszystkim finansowo doceniać te kobiety, które łączą obowiązki domowe ze służbowymi, bo często pracują na kilkunastu etatach, ale również żeby doceniać kobiety, które rezygnują z pracy zawodowej i poświęcają się całkowicie pracy w domu, która jest zupełnie niedoceniania. Chciałabym mieć wybór: albo pracuję zawodowo, albo pracuję w domu i poświęcam się dzieciom i moja sytuacja finansowa nie ulega zmianie, a ja na starość nie zostaję bez emerytury, bez żadnego zabezpieczenia. Myślę, że to jest coś, o co należy walczyć.

Z kolei Kaja Godek, odnosząc się do pigułki EllaOne, stwierdziła, że ?firmy farmaceutyczne na Zachodzie, które produkują antykoncepcję, są zasypywane pozwami sądowymi ze strony kobiet, które takie tabletki wzięły i doznały skutków ubocznych?.

Kobiety skomentowały także hasła podnoszone przez współczesne feministki. ? Myślę, że kiedy ktoś obejrzy te filmiki z zaproszeniem na manifę, popuka się w czoło. Każda normalna kobieta powie w ogóle: ?O co chodzi??. Nikt tym kobietom nie dał prawa do reprezentowania mnie ? mówiła Godek. ? Jeżeli rozmawiamy o kobietach, to rozmawiajmy o kobietach w każdym wieku. Kobiety są kobietami od poczęcia. Niestety część kobiet, np. kobiety z zespołem Downa, zabija się bezkarnie, zanim zdążą się urodzić. To jest realny problem, o którym te panie milczą ? podsumowała (Salve TV, mz).

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

"Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie."

Dziś w Kościele: wtorek, XII tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie dowolne bł. Doroty z Mątowów
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 13,2.5-18  Ps 15,1-5   Mt 7,6.12-14
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)