10 sierpnia
środa
Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zmiany pod siatką

Ocena: 5
1403

To gorący i ciekawy czas dla kibiców polskiej siatkówki.

fot. PAP/Maciej Kulczyński

Obie reprezentacje, żeńska i męska, czekają na nowych szkoleniowców. Kandydatów nie brakuje – i bardzo dobrze. Ja mimo wszystko zdania nie zmieniam: Vital Heynen mógłby dalej prowadzić naszą kadrę. Tak uważam, chociaż wiem, że to opinia mało dziś popularna.

Nowych trenerów wybierze… nowy prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Sebastian Świderski wygrał wybory wyjątkowe – wszyscy kontrkandydaci zrezygnowali i były reprezentant Polski bez kłopotów sięgnął po władzę. I jest to wybór, któremu trudno nie przyklasnąć. Siatkarskie środowisko znów pokazało, że w naszym kraju można dokonywać mądrych wyborów. Szefem związku nie został polityk czy działacz przyniesiony przez kogoś w teczce. Został nim człowiek doskonale znany wszystkim kibicom.

Świderski ma za sobą znakomitą karierę sportową oraz całkiem udany start w drugie życie, to związane z zarządzaniem. To przecież pod jego wodzą zespół z Kędzierzyna-Koźla sięgał po tytuły mistrza Polski, a także wygrał Ligę Mistrzów! Te zwycięstwa naprawdę nie były przypadkowe i do dziś robią ogromne wrażenie. Czy jest więc tak, że jakiegokolwiek zadania podejmie się Sebastian Świderski, to na końcu zawsze pojawia się sukces? Nie, ale były znakomity przyjmujący reprezentacji Polski na pewno ma sporo szczęścia, ma również pomysł na to, jak działać skutecznie, potrafi rządzić silną ręką, a także lubi otaczać się ambitnymi ludźmi.

Do tego trzeba dodać coś niezwykle istotnego – nowy prezes chce konsolidować całe środowisko i nie są to słowa rzucane na wiatr. W trakcie kariery Świderski był niezwykle zadziorny i bardzo charakterny. W wywiadach lubił mówić prosto z mostu. O tym w siatkarskim świecie wiedzą wszyscy. Co ważne, nowy prezes PZPS w garniturze czuje się równie dobrze jak w stroju reprezentanta Polski. W klubie, jako działacz, był bardzo pojętnym uczniem i zebrał wiele ważnych doświadczeń. One dziś bardzo się przydadzą, chociaż oczywiście trzeba pamiętać, że skala wyzwań będzie dużo większa niż do tej pory. Co równie istotne – na stanowisku szefa związku często trzeba podejmować niepopularne decyzje, a wtedy łatwo można narobić sobie wrogów. I Świderski musi o tym pamiętać.

Najważniejsze jednak, że na czele polskiej siatkówki stanął człowiek, który wyzwań się nie boi i wydaje się gotowy do tego, by wciąż prężnie rozwijającą się dyscyplinę, bardzo popularną w naszym kraju, poprowadzić do kolejnych sukcesów.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 11 sierpnia

Czwartek, XIX tydzień zwykły – wspomnienie św. Klary, dziewicy
 Wielkich dzieł Boga nie zapominajmy
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 18,21-19,1
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter