17 sierpnia
środa
Zanny, Mirona, Jacka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zakopane: prezydent otworzył charytatywne zawody narciarskie

Ocena: 0
1137

Prezydent Andrzej Duda otworzył w niedzielę w Zakopanem charytatywne zawody narciarskie zjeżdżając jako kapitan drużyny, w której skład wchodzi czołówka polskich narciarzy – olimpijczyków. Dochód z imprezy wesprze niepełnosprawnych sportowców.

fot. PAP/Grzegorz Momot

To już trzecia edycja charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim „12H Slalom Maraton Zakopane 2017”. To wydarzenie wspierające podopiecznych fundacji Handicap Zakopane, podczas której narciarze ustanawiają rekord Guinnessa w jeździe na nartach non stop przez 12 godzin.   

– Serdecznie dziękuję, że jesteście państwo tutaj, że poświęcacie niedzielę, aby wziąć udział w tych zawodach. Mamy do przejechania co najmniej 603 km, bo poprzedni rekord to 602 km. Mam nadzieję, że państwo podołacie – mówił tuż przed rozpoczęciem maratonu prezydent.

Prezydent podziękował za zorganizowanie tego wydarzenia i za popularyzowanie narciarstwa.

– Aby jak najwięcej ludzi w ten zdrowy, sportowy sposób spędzało czas. Życzę wszystkim powodzenia i abyśmy z uśmiechem zakończyli te zawody, wtedy kiedy rekord zostanie już pobity – mówił przed pierwszym zjazdem prezydent.

Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula podziękował prezydentowi za to, że „na wszystkie prośby władz miasta odpowiada pozytywnie z pełnego serca z otwartością dla nas”. – Robi pan to z serca dla tych, którzy otrzymają konkretną pomoc – mówił Dorula.

– Chcemy przejechać jak najwięcej kilometrów na nartach, bo mamy w tym wielki cel. Chcemy pozyskać środki na działania fundacji Handicap Zakopane. Im więcej przejedziemy kilometrów tym więcej pieniędzy zostanie przeznaczonych dla niepełnosprawnych sportowców – wyjaśniła prezes fundacji, olimpijka Małgorzata Tlałka-Długosz.  

Sponsor zawodów, grupa PZU przekaże pieniądze za każdy przejechany na nartach kilometr. Na trasie narciarskiej na polanie Szymoszkowej pojawią się utytułowani narciarze, mistrzowie Polski i olimpijczycy. Narciarski maraton potrwa do godziny 20.00 i wówczas okaże się, czy dotychczasowy rekord przejechanych na nartach kilometrów został pobity.(PAP)

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 sierpnia

Środa, XX Tydzień zwykły – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
Żywe jest słowo Boże i skuteczne,
zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 20, 1-16a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter