23 maja
poniedziałek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zakopane: polscy skoczkowie na drugim miejscu

Ocena: 5
999

W konkursie drużynowym na Wielkiej Krokwi w Zakopanem zwyciężyła reprezentacja Niemiec. Polacy zajęli drugie miejsce, a na trzecim uplasowali się Słoweńcy.

fot. PAP/Grzegorz Momot

Polska drużyna wystąpiła w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki. Najlepsze wyniki osiągnął Piotr Żyła: w pierwszej serii skoczył na odległość 133,5 m, zaś w drugiej serii aż 137,5 m. Łącznie Polacy zgromadzili 1111,2 pkt. Drużyna Niemiec w składzie: Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Andreas Wellinger, Richard Freitag uzyskała o 5,1 pkt więcej. 

Po pierwszej serii nic nie zapowiadało tak dobrego wyniku: biało-czerwoni zajmowali trzecie miejsce, a po piętach deptali im Austriacy. Na pierwszym miejscu znajdowali się Słoweńcy, po świetnym skoku Petera Prevca. W drugiej serii nasi skoczkowie poprawili jednak swoje wyniki, a Słoweńcy stracili prowadzenie, gromadząc ostatecznie 1102,7 pkt.

Czwarte miejsce zajęli Austriacy, piąte Norwegowie, a na dalszych miejscach znaleźli się Czesi, Rosjanie i Japończycy. Reprezentacje Finlandii, USA i Kazachstanu nie wystąpiły w drugiej serii.

Sobotnie zawody Pucharu Świata w Zakopanem były drugim w tym sezonie konkursem drużynowym. Kibice liczyli na powtórkę z Klingenthal, gdzie polska reprezentacja wywalczyła złoty medal po raz pierwszy w historii. Tym razem się nie udało, jednak Polacy utrzymali prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów z wynikiem 2747 pkt, przed Austrią i Niemcami.

Konkurs indywidualny na wielkiej Krokwi rozpocznie się w niedzielę o godz. 16.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 maja

Poniedziałek, VI Tydzień Wielkanocny
Niech święci cieszą się w chwale, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15,12-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter