1 grudnia
wtorek
Natalii, Eligiusza, Edmunda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Za tydzień XI Mistrzostwa Polski seminariów duchownych i zakonnych w piłce halowej

Ocena: 0
620

Za tydzień, w sobotę 23 lutego, na warszawskich Bielanach odbędą się XI Mistrzostwa Polski, w których zagra 20 drużyn kleryckich z całej Polski, W duchu sportowej rywalizacji konkurować będą o tytuł mistrza Polski w piłce nożnej halowej - poinformowało PAP biuro prasowe Archidiecezji Warszawskiej.

Fot. pixabay.com / CC0

Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w piłce nożnej halowej patronatem honorowym objął metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki oraz biskup polowy Wojska Polskiego gen. bryg. Józef Guzdek.

Zanim rozpoczną się rozgrywki, w sobotę o godz. 7.30 rano kard. Kazimierz Nycz odprawi dla seminarzystów mszę św. w kaplicy Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego w Warszawie na Bielanach. Organizatorzy spodziewają się udziału około 180 zawodników.

Oprócz gospodarzy, Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie swoją obecność potwierdziło 19 drużyn: Archidiecezjalne Seminarium Misyjne Redemptoris Mater w Warszawie, Wyższe Seminaria Duchowne z Siedlec, Kielc, Kalisza, Zamościa, Drohiczyna, Lublina, Rzeszowa, Pelplina, Torunia i Sandomierza. Przyjadą też drużyny z seminariów zakonnych: marianie z Lublina, franciszkanie z Wrocławia i Łodzi, misjonarze św. Wincentego a Paulo z Krakowa, salezjanie, misjonarze św. Rodziny, redemptoryści i chrystusowcy.

Drużyny zostaną podzielone na 4 grupy po 5 drużyn w każdej. Do fazy ćwierćfinałowej przejdą po dwie najlepsze drużyny. Później rozgrywki będą toczyły się systemem pucharowym. Turniej odbywać się będzie na dwóch halach. Faza grupowa rozgrywana będzie od godz. 9.00 w halach: Centrum Rekreacyjno-Sportowego Bielany przy ul. Lindego 20 i w Szkole Podstawowej nr 263 przy ul. Szegedyńskiej 11. Natomiast faza pucharowa zakończy się finałem w hali CRS Bielany. Sędziować będzie m.in. Leszek Saks.

Przed rokiem po raz drugi mistrzem Polski została drużyna z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Wtedy wprowadzono zapis w regulaminie, że jeżeli obronią tytuł – wówczas mistrzostwa w kolejnym roku zorganizuje drużyna, która zajęła drugie miejsce. Dzięki tej zmianie, co roku kto inny jest organizatorem mistrzostw.

W 2018 r. na podium stanęły drużyny: I miejsce – WSD Kielce, II miejsce – WMSD Warszawa, III miejsce – WSD Łódź, dlatego więc Warszawa została tegorocznym gospodarzem mistrzostw.

Wyjściowy skład ośmioosobowej drużyny warszawskiego seminarium na Mistrzostwa Polski jeszcze nie jest znany. W szerokiej kadrze jest 10 kleryków, w tym 3 diakonów, 2 alumnów z V roku, po jednym z IV i III roku oraz 3 z II roku. "Walka o miejsce w składzie jeszcze trwa" – żartują seminarzyści.

Partnerami mistrzostw są: Archidiecezja Warszawska, Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie oraz Ordynariat Polowy Wojska Polskiego. Wpiera je również Urząd Miasta St. Warszawy.

Organizatorem mistrzostw jest Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 grudnia

Wtorek, I Tydzień Adwentu
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie bł. Karola de Foucauld
Oto nasz Pan przyjdzie z mocą
i oświeci oczy sług swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 11,1-10; Ps 72,1b-2.7-8.12-13.17; Łk 10,21-24
+ Komentarz do czytań1 (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz do czytań2 (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter