°/° °/° °/°

Wygrywamy z Irlandią Płn.!

Ocena: 0
700

Reprezentacja Polski pokonała drużynę Irlandii Północnej 1:0 (0:0) w pierwszym meczu grupy C podczas EURO 2016 we Francji. Zwycięskiego gola strzelił w 51. minucie spotkania Arkadiusz Milik.

2016-06-12 20:00
sg na podst. TVP

Na taką grę naszych piłkarzy czekaliśmy! Od zdobycia kompletu punktów Polacy rozpoczęli swoje występy na francuskich stadionach. To pierwsze zwycięstow naszej reprezentacji w historii występów na tym turnieju. Biało-czerwoni od początku dominowali w meczu, zamykając rywali na ich własnej połowie i atakując bramkę rywali. Irlandczycy byli wyraźnie nastawieni na obronę. Skutecznie blokowali poczynania Roberta Lewandowskiego. Walecznością w polu karnym wykazał się za to – początkowo lekko spięty – Arkadiusz Milik. Polak doskonałą okazję miał w 31 minucie. Piłka przeszła jednak ponad bramką. Jego ambicje zostały nagrodzone dopiero w drugiej połowie, kiedy po świetnym podaniu Kuby Błaszczykowskiego, umieścił piłkę w siatce rywali. Polacy po golu w 51. minucie nie spoczęli jednak na laurach i nadal intensywnie atakowali.

A gdy wydawało się, że ostatni kwadrans będzie mijał pod znakiem defensywy biało-czerwonych, wtedy w miejsce zmęczonego Kuby Błaszczykowskiego na boisko wszedł Kamil Grosicki i gra znowu przyspieszyła. Polacy mieli jeszcze kilka idealnych okazji – np. strzał Krychowiaka w 88. minucie, ale wynik nie uległ już zmianie.

Świetne spotkanie oprócz Milika i Błaszczykowskego, rozegrali Krzysztof Mączyński, Grzegorz Krychowiak i Bartosz Kapustka.

Teraz przed biało-czerwonymi teoretycznie najtrudniejszy mecz w grupie. Polacy zmierzą się z Niemcami w czwartek 16 czerwca o godz. 21:00 na Stade de France. Na zakończenie rywalizacji w grupie we wtorek 21 czerwca o godz. 18.00 nasza reprezentacja zagra w Marsylii z Ukrainą .

Polska – Irlandia Północna 1:0 (0:0)

Bramki: Milik (51.)

Żółte kartki: Kapustka, Piszczek – Cathcart

Polska: Szczęsny, Piszczek, Pazdan, Glik, Jędrzejczyk, Błaszczykowski (80. Grosicki), Krychowiak, Mączyński (78. Jodłowiec), Kapustka (88. Peszko), Lewandowski, Milik

Irlandia Północna: McGovern, McLaughlin, Cathcart, Evans, McAuley, McNair (46. Dallas), Norwood, Davis, Baird (76. Ward), Ferguson (66. Washington), Lafferty

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)