°/° °/° °/°

Wciąż w formie

Ocena: 0
935

Już 45 medali biathlonowych mistrzostw świata ma na swoim koncie Norweg Ole Einar Bjoerndalen.

Ostatni z krążków legendarny biathlonista zdobył zajmując trzecie miejsce w biegu na dochodzenie na 12,5 km podczas trwających właśnie mistrzostw w austriackim Hochfilzen. W wyścigu zwyciężył Francuz Martin Fourcade. Srebro przypadło jego rodakowi Johannesowi Boe.

Pobiła Chojecką

Po prawie 18 latach pobity został rekord Polski w biegu na 800 m Lidii Chojeckiej. Dokonała tego Joanna Jóźwik podczas mityngu Copernicus Cup w Toruniu. Dystans 800 m przebiegła w czasie 1.59,29. To najlepszy w tym sezonie czas na świecie.

Szczęśliwa Japonia

Maciej Kot odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich – ex aequo ze Słoweńcem Peterem Prevcem zajął pierwsze miejsce w sobotnich zawodach w Sapporo. Kot skokiem na 144 m pobił też rekord skoczni. Następnego dnia Kamil Stoch najwyraźniej pozazdrościł reprezentacyjnemu koledze i to on stanął na najwyższym stopniu podium. Maciej Kot był w niedzielę czwarty.

Bez rewelacji

Bez medalu wracają polscy panczeniści z mistrzostw świata na dystansach w koreańskim Gangneung. Najlepsza indywidualna lokata biało-czerwonych to szóste miejsce Rolanda Cieślaka w biegu ze startu wspólnego. Siódma w tej samej konkurencji była Luiza Złotkowska.

Ostatni sprawdzian

Polscy hokeiści zajęli drugie miejsce w rozgrywanym w Katowicach turnieju Euro Ice Hockey Challenge. Rywalizację wygrali Słoweńcy. Turniej to jeden z ostatnich sprawdzianów formy Polaków przed mistrzostwami świata Dywizji 1A, które w kwietniu odbędą się w Kijowie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka dziennikarstwa, etnologii i teologii. Od 2012 roku związana z tygodnikiem „Idziemy”. Należy do Wspólnoty Sant’Egidio.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)