12 kwietnia
poniedziałek
Juliusza, Luboslawa, Zenona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: XXVI Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej

Ocena: 0
390

Od 30 stycznia przez sześć dni w zawodach rozgrywanych na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie weźmie udział ok. 71 drużyn zrzeszonych w Parafialnych Klubach Sportowych Katolickiego Stowarzyszenia Sportowców Rzeczypospolitej.

Zdjęcie archiwalne. Fot. Zuzanna Smoleńska/Idziemy

Każdego dnia zmagania odbywają się w innej kategorii wiekowej, począwszy od rocznika 2000 aż po 2007.

– Pragniemy kształtować w młodzieży pewne zdrowe postawy, stąd ogromny nacisk kładziemy na zasady fair play, umiejętność właściwej rywalizacji – powiedział KAI jeden z organizatorów turnieju, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej ks. dr Sławomir Kielczyk.

W tym roku gośćmi z zagranicy są sportowcy z Białorusi i Litwy. – Pochodzą oni przeważnie z parafii prowadzonych przez kapłanów z Polski. Przykładem jest chociażby Grodno – dodał ks. Kielczyk.

Pierwszego dnia w rozgrywkach wzięli udział młodzi z rocznika 2000 i 2001. Wygrały drużyny Astra Halemba Ruda Śląska oraz Life Siennica. Z zawodnikami spotkał się bp Marek Solarczyk. Jak podkreślił – sport to ważna płaszczyzna ludzkiego rozwoju w człowieczeństwie.

– Dzięki codziennej pracy i treningom młodzi poznają swoje możliwości i ograniczenia, uczą się systematyczności oraz w przypadku dyscyplin zespołowych współpracy, a więc milczenia na siebie nawzajem – zauważył duchowny. Życzył jednocześnie młodzieży zwycięstw i radości ze spotkania z rówieśnikami.

Każdy z zawodników bez względu na zajęte w turnieju miejsce otrzyma także drobny upominek. – Chcemy w ten sposób uczyć młodzież szacunku dla tego, co otrzymuje oraz dzielenia się tym z innymi – powiedział ks. dr Kielczyk.

Rozgrywki sportowe potrwają do 4 lutego. Organizatorem turnieju są Katolickie Stowarzyszenie Sportowców Rzeczypospolitej oraz Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 kwietnia

Poniedziałek, II Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni
Z Chrystusem powstaliście z martwych
- szukajcie tego, co w górze

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 3,1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter