°/° °/° °/°

Tym razem Stoch

Ocena: 4.95
699

Kamil Stoch zwyciężył w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Sapporo. Polak umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce w konkursie zajął Niemiec Andreas Wellinger, a trzecie Austriak Stefan Kraft. Triumfator sobotniego konkursu – Maciej Kot – tym razem był czwarty.

Kamil Stoch wygrywając w niedzielę konkurs w Sapporo odniósł 21. zwycięstwo w karierze. Oznacza to, że wyprzedził Austriaka Andreasa Goldbergera w rankingu skoczków z największą liczbą zwycięstw w Pucharze Świata. Do tej pory dzielił z Austriakiem 12. Miejsce w tej klasyfikacji. Na jej czele znajduje się Gregor Schlierenzauer. Na swoim koncie ma 53 pucharowe zwycięstwa.

Jak podkreślają komentatorzy, Sapporo jest bardzo szczęśliwym miejscem dla biało-czerwonych skoczków. To tutaj w 1972 roku Wojciech Fortuna wywalczył olimpijskie złoto, a 10 lat temu Adam Małysz sięgnął po złoty medal mistrzostw świata.

Wyniki niedzielnego konkursu w Sapporo:

1. Kamil Stoch (Polska) – 262,7 pkt (137,5/140,0 m)

2. Andreas Wellinger (Niemcy) – 255,3 (140,5/132,0)

3. Stefan Kraft (Austria) – 249,6 (132,0/144,0)

4. Maciej Kot (Polska) – 244,7 (133,0/138,0)

5. Daniel Andre Tande (Norwegia) – 242,9 (138,0/142,0)

6. Peter Prevc (Słowenia) – 239,3 (132,0/138,0)

7. Robert Johansson (Norwegia) – 229,6 (133,0/128,5)

8. Daiki Ito (Japonia) – 216,7 (128,0/128,0)

9. Markus Eisenbichler (Niemcy) – 215,3 (134,0/136,0)

10. Vincent Descombes-Sevoie (Francja) – 214,2 (129,5/127,0)

11. Andreas Stjernen (Norwegia) –  214,0 (130,5/130,0)

12. Piotr Żyła (Polska) – 205,8 (121,0/125,5)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)